Drinić: Skupštinska SNSD većina se sveti građanima Banjaluke
Neodržavanje skupštinskih sjednica u Banjaluci je osveta građanima koji su po drugi put na lokalnim izborima dali povjerenje Drašku Stanivukoviću, smatra šef Kluba odbornika PDP-a u Skupštini Banjaluke Nebojša Drinić.
Republika Srpska 04.12.2025 | 13:15
On je tokom gostovanja u Jutarnjem programu BN TV rekao da je teško kazniti odbornike neradnike, jer oni imaju punu podršku Ministarstva lokalne samouprave, koje prećutno sve vrijeme podržava ignorisanje skupštinskih sjednica.
Samo dvije redovne skupštinske sjednice održane su od početka godine, što je za šefa Kluba odbornika PDP-a u Skupštini Banjaluke Nebojšu Drinića apsurd i još jedan dokaz da skupštinska većina okupljena oko SNSD-a čini sve da se ne realizuju važne odluke za razvoj grada.
Iako je ovih dana iz stranačkih prostorija Skupštinska većina najavljivala povratak u odborničke klupe, to se nije dogodilo, kaže Drinić, dodajući, da će možda smjena Vlade Đajića sa mjesta predsjednika Gradskog odbora SNSD-a pokrenuti skupštinske neradnike da konačno rade u interesu Banjaluke.
Ignorisanje prvog čovjeka grada, koji je na poslednjim izborima osvojio preko 50.000 glasova je za Drinića besmisleno, jer osim Draška Stanivukovića, povjerenje građana dobili su i ti isti odbornici koji danas ruše ugled Banjaluke, dok zauzvrat dobijaju redovno odborničke naknade.
Kazniti odbornike neradnike po džepu je nemoguće, navodi Drinić, jer je njihova partija na čelu države, te ima svoje ljude i među inspekcijskim redovima, što dovoljno govori da je odbornički honorar zaštićen kao bijeli medvjed.
Sjaj Zimzobala ne može prekriti brojne probleme Banjaluke. Zbog osvete biračima koji su ponovo povjerenje dali Stanivukoviću, građani moraju biti spremni na dalju opstrukciju od strane SNSD-ih pijuna među skupštinskim redovima, a na nama je, tvrdi Drinić, da se izborimo za usvajanje budžeta, bez kojeg je nemoguće bilo šta planirati.
(BN)

Komentari / 12
Ostavite komentarDragan Modriča!!
04.12.2025 13:21Građani , jel vidite ko se ulogovo u vrh stranke koja nam nudi spas??
ODGOVORITEFaraon
04.12.2025 13:34Ovaj lik mi svakim svojim ukazanjem pokvari dan. Umjesto što dijeli lekcije o političkoj korektnosti trebalo bi ga uhapsiti, jer ga ne zovu džabe Trećina
ODGOVORITEKole
04.12.2025 14:42Drinić iz Razboja kod Srbca dosao u BL i radio na auto praoni. Ima kao i Draško 34 godine i druga godina pravnog fakulteta. Postao milioner uzimajuci pare za gradjevinske dozvole. Koje je ovo vrijedjanje inteleigencije Banjalučana. Srednjoškolci bez dana radnog iskustva.
PERO
04.12.2025 15:12Neškolovana bitanga ,politički podobna.Tri sastaviti ne zna.Ja ima škole koliko i on a maturirala 1979. ZA NJEGA sam doktor nauka.Ubio se za Manjaču da čuva ovce, tliko
Pb
04.12.2025 15:20Otkud ovaj stočar u skupštini?
Koja,
04.12.2025 13:48Inteligencija, vidiš i skupštinska većina je dobila podršku naroda, to zaboravljaš, ma neka si ti pun ko brod, zajebi školu i pamet to ti pored jarana ne treba.
ODGOVORITEХаха
04.12.2025 14:24A je li ta skupštinska većina iz BL ili možda iz Trebinja. Mislim ako je i skupštinska većina iz BL oni se onda i protiv sebe a ne samo i lično protiv tvog Draška. To je moje nekakvo razmišljanje. Posebno se pitam kako taj gospodin već drugi mandat dobija a nema svoju skupštinskih većinu. To je baš onako pitanje za razmišljanje
ODGOVORITESlaviša Srbin
04.12.2025 15:46I mene to pitanje kopka, naročitosumnjam kada se ovaj oglasi, koji nam nudi bolje sutra. Ni škole ni dana staža. Tačka!!
borac goljo
04.12.2025 15:14E moja Banja Luko, na šta si spala...
ODGOVORITEMićo
04.12.2025 15:55Trećina i njegov naduvani šef.Jad i ponovo jad
ODGOVORITEIskreno
04.12.2025 16:24Skupština Grada je najblaže rečeno lakrdija. Svi se vi samo prepucavate, a stonovništvo trpi, a vi sve bogatiji. I tamo gdje možete i trebate da radite u skladu sa zakonima, ne radite ništa. Građani se mogu obraćati koliko hoće,sve je uzalud.
ODGOVORITEVesna
04.12.2025 18:15A da mu se ispita porijeklo imovine da vide građani sa kim imaju posla.
ODGOVORITE