BiH podržava Vučićevu najavu gradnje brze pruge

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, na regionalnoj poslovnoj konferenciji Ujedinjenog Kraljevstva i Zapadnog Balkana "Building Futures" u Beogradu, da bi Britanci mogli više da finansiraju u ključne infrastrukturne projete u Srbiji i predložio da jedan od projekata bude izgradnja brze pruge koja bi povezala Beograd i Tuzlu.

Bosna i Hercegovina 20.11.2025 | 16:01
BiH podržava Vučićevu najavu gradnje brze pruge

Na tu njegovu izjavu reagovao je Edin Forto, ministar saobraćaja i veza u Savjetu ministara BiH, navodeći da se slaže sa Vučićem kada je u pitanju taj projekat.

“Pruga, Doboj-Tuzla-Zvornik i dalje prema Loznici, Rumi i dalje u Srbiju je jedan od strateških projekata za Bosnu i Hercegovinu. To je pruga koja može oživjeti industriju, može oživjeti putnički transport, može napokon deblokirati saobraćajnu infrastrukturu cijelog Tuzlanskog kantona i regije", izjavio je Forto.

On je dalje naveo da je već u prethodnom periodu dobio od Savjeta ministara, Parlamenta Bosne i Hercegovine i Predsjedništva Bosne i Hercegovine ovlaštenja da potpiše sporazum sa Srbijom kojim će zajedno tražiti finansiranje za ovaj projekt koji je bitan za obje zemlje.

"Iskreno se nadam da će to biti jako skoro.”

(BN) 

Komentari / 8

Ostavite komentar
Name

GLUPOSTI

20.11.2025 16:24

SAMO IZMISLJAJU PROJEKTE ZA MIŽIJARDE.I KAD CE BITI TA PRUGA 2222 GODINE.

ODGOVORITE
Name

Joe

20.11.2025 16:31

Pametno i korisno!!!I opet vam Vučić nevalja!!!

ODGOVORITE
Name

Re Joe

20.11.2025 18:47

Ali treba ko obično da se piše projekt da se dobije lova od Engleza ili EU projekt to je ko fol dok se ne izmami tako da ni jedni ne daju svoje.

Name

Sale

20.11.2025 16:57

Sve su to floskule ništa od toga nema. Neko mu održao lekciju poa pokušava ploču okrenuti, ali vrlo brzo će te vidjeti pravo lice.

ODGOVORITE
Name

Starina

20.11.2025 17:25

Ljudi moji jeli ovo moguće da neko iz institucija BiH iz Sarajeva podržava Vučićev plan,on stalno podržava i pomaže izgradnju puteva u BiH,grade se bolnice,škole i vrtići uz pomoć iz Srbije, uvijek kaže da podržava cjelovitu BiH.

ODGOVORITE
Name

Boro

20.11.2025 17:37

Oooo, hvalim te Bože, evo jedne vijesti koja relaksira, nakon svih mračnih pljačkaških i droge raškoj vijesti.

ODGOVORITE
Name

Sova

20.11.2025 17:50

Dobra misao i vrijedi razmotriti da što pre pođe u realizacoju...al prvo se trebaju mnogi ministi isključiti iz saveta ministara koji unistavaju BiH sa kartelima droge...😎

ODGOVORITE
Name

Idealno

20.11.2025 18:06

Da li si ti normalan Vucicu? Pa ovi nasi oce da gase, prodaju zeljeznicu kao neperspektivnu a ti pricas o industrijskom razboju...

ODGOVORITE