Izbor jasan: Branko Blanuša čovjek iz naroda, Dodikov Karan poslušnik režima

Blanuša je čovjek koji se svojim znanjem, iskustvom i normalnim porodičnim životom dovoljno pokazao i dokazao da živi jedan normalan život. S jedne strane imate prof. Blanušu, koji je oslobođenih stranačkih stega, a sa druge strane imate čovjeka koji kaže „Ja sam Dodik, a Dodik je jednako Karan“, navodi Milićević.

Republika Srpska 18.11.2025 | 15:54
Izbor jasan: Branko Blanuša čovjek iz naroda, Dodikov Karan poslušnik režima

„Želja trenutne vlasti je da institucije Republike Srpske postoje samo na papiru dok se oni kriju iza njih, a da stvarna moć bude u rukama jednog čovjeka oko kog su njegovi poslušnici“, rekao je visoki funkcioner SDS-a Đorđe Milićević , gostujući u emisiji "Bez uvijanja" BN TV.

To, smatra Milićević, najbolje pokazuju i predizborni plakati SNSD-a na kojima se ističe da je glas za Sinišu Karana za predsjednika Republike Srpske ustvari glas za Milorada Dodika.

„Vi danas imate kandidata SNSD-a za predsjednika Republike Srpske koji kaže da nije on kandidat nego Milorad Dodik. Čak se i na predizbornim tribinama govori da je Karan jednako Dodik odnosno da je Dodik jednako Karan, da je on Karan Dodik. Toliko se oni igraju sa narodom“, navodi Milićević.

Dodaje da je, s druge strane, profesor Branko Blanuša, kandidat SDS-a za predsjednika Srpske.

„Profesor Branko Blanuša je čovek koji predstavlja sve nezadovoljne građane Republike Srpske. Njega je SDS samo kandidovao, a on najbolje predstavlja stanje naroda u Srpskoj. Profesor Blanuša nije rekao niti prihvatio da će biti poslušnik SDS-a.

On je čovjek koji se svojim znanjem, iskustvom i normalnim porodičnim životom dovoljno pokazao i dokazao da živi jedan normalan život. S jedne strane imate prof. Blanušu, koji je oslobođenih stranačkih stega, a sa druge strane imate čovjeka koji kaže „Ja sam Dodik, a Dodik je jednako Karan“, navodi Milićević.

- Ako su ikad postojala dva jasna puta i razlike i dva kandidata koja u potpunosti odražavaju dvije različite slike Republike Srpske, to je danas slučaj, poručuje Milićević i dodaje da je profesor Branko Blanuša čovjek najbliži narodu.

(BN) Foto: BN

Komentari / 18

Ostavite komentar
Name

gdje

18.11.2025 15:57

Nalazite sve te nakaze koi pljuju seljacici se uvuku iz gunja u odjelo i lupaju kreteni

ODGOVORITE
Name

Gordana

18.11.2025 17:41

Pa ocigledno da ti nisi seljacic već seljačina

Name

!!!

18.11.2025 17:50

Izvršni komitet je pun tih koje spominješ, sve veći od većeg.

Name

Milenko

18.11.2025 18:22

Izbor je jednostavan,logičan i lagan AKO SMO NAROD NORMALAN

Name

Re h

18.11.2025 19:59

Kako soriječiti krađu glasova? Izvori tvrde da su radnici u javnoj ustanovi gdje rade ucjenjeni da glasaju za Karana. Ima ih malo na tom mjestu, gde će se ujedno i glasati. Dobili su zapovjest da glasaju i plaše se da ne glasaju po naređenju, jer bi mogli izgubiti posao. Svjesni su potpuno javašluka i ko sveu tu atmosferu kreira. Tu će posmatrači biti beskorisni. Takođe se djele paketići brašno sa oznakom vlade RS, na kom stoji da je samo za donaciju i da se ne smije prodavati.

Name

Kako treba

18.11.2025 16:06

Eto konačno da jednom Dodik bude Karan.

ODGOVORITE
Name

borac

18.11.2025 16:16

Nas narod je prvo glup a pokvaren je.

ODGOVORITE
Name

Jaran

18.11.2025 16:24

SAMO GLUP ČOVJEK MOŽE GLASATI ZA KARINU. KARINA JE IZKARANA UZDUŽ I POPRIJEKO.

ODGOVORITE
Name

Borac vrs

18.11.2025 17:05

Pobjedili Karan na izborima svi srbi i ostali narod u RSu biće KARANI u narednih par decenija od strane crvene sekte.

ODGOVORITE
Name

Glas za borca VRS

18.11.2025 18:26

Sa ponosom sam sluzio vojsku RS.To nije bila samo obaveza,to je pitanje časti i morala na koje smo se zakleli.Ali danas to zavisi od onoga koga pitate.Danas čast je misaona imenica,a moral nema svrhu.Drustvo u kojima vlada manjina.Da pojasnim to na jezik koji ce mnogi razumiti.Neka pola RS je protiv diktatora koji je trenutno na sceni,ima oko 300.000 gradjana,pa kako je moguce da vas toliki broj jebe bakinacka varalica i seljacina.Da se ustanete svi na ulicu,vlast bi bila smijenjena u roku 24 sata.Nego kao misevi uvijek sakriveni iza nekoga.Vratite srbima ono sto je oduzeto. 1. Čast 2. Moral 3. Dostojanstvo

Name

+

18.11.2025 17:48

SAMO BLANUŠA. Pa valjda je i debil do sada shvatio. Da li nas je Dodik uništio. A Karan je i gori. Do sada se krio , a sada mu Dodik telohranitelj.

ODGOVORITE
Name

//

18.11.2025 17:50

SAMO BLANUŠA. Ruka se osušila onome, ko iz interesa gkasa za Karana. Ako još ima i takvih budala.

ODGOVORITE
Name

No vote

18.11.2025 18:16

Da bi se dobili glasovi naroda treba nesto uciniti i za narod, a ne samo za zaposlene u javnom sektoru.Biti nacelnik neke opstine znaci raditi ne samo u interesu uhljebljenih vec I ostalih.Npr; bivsi nacelnik Broda Vidic iz redova SDS nije dozvolio otkup stanova nosiocima alternativnog smestaja.Tacnije ispravka dozvolio je pripadnicima SNSD i SDS, dok njega ni Kruskonjica iz Sds ostali nisu interesovali.Drugi ljudi i pored ispunjenih uslova nisu ostvarili to pravo da otkupe stare stanove u kojima vec preko dvadeset godina borave.Zasto da neko glasa za Blanusu kada smo videli da pripadnici njegove stranke odmazu ljudima?U ovom entitetu sve je igrokaz pa i glasanje koje za obican narod nista ne menja osim da gleda drugu facu na TV.

ODGOVORITE
Name

Re

18.11.2025 20:59

Nijedna strana druze nemoze vise unazaditi Republiku Srpsku i njen narod nego sto je to uradio SNSD i Dodik.Zeljka Biserka ili zuja kako je vec zovu a iz drugi partija Stevandic i mnogi drugi oni su pljackasi stoljeca..

Name

Вишеград

18.11.2025 18:17

прилично дуго празим политичку сцену у Републици Српској,др.Бранко Блануша је далрко,далеко испред карана и додика заједно.Ме видим ни једсн једини разлог због кога би гладсли срби за карана синишу.хрват,полтрон,хапсио србе,дипломе све са приватних факултета,нема своје ја...

ODGOVORITE
Name

Кацељ

18.11.2025 18:28

Ко гласа за ЕСЕСенесде ? Они што сваке двије године добивају финансијску инфузију за гласове (робно или у кешу, небитно), уцијењени радним мјестима, финансијска олигархија и њихови сарадници који се обогатише корупцијом и пљачком. Сви они знају да је додик уништио Српску материјално, морално, пренио надлежности на ниво БиХ. Издао Српску и Србе. Али је побједа додика гаранција за некажњавање наведеног криминала.

ODGOVORITE
Name

Pravda za borce

18.11.2025 20:57

Branko do pobede nije korumpirana,čestit pošten čovjek ova banda nema afere u koju nisu umešani.

ODGOVORITE
Name

Cccccvv

19.11.2025 10:38

Baja, zeljkica, karan niko nije cisti srbin,svi polutani, naravno da se nece sto posto boriti za RS, borice se i za hrvatske interese, zato nam jeovako