Vaspitačice traže veće plate, štrajk upozorenja

Za 3 mjeseca smo već drugi put u štrajkačkoj proceduri. Ove se zove štrajk upozorenja, nadamo se da ćemo postići dogovor.

Republika Srpska 30.09.2025 | 09:28
Vaspitačice traže veće plate, štrajk upozorenja

Poručila je ovo predsjednik banjalučke Sindikalne organizacije Centra za predškolsko obrazovanje i vaspitanje Slađana Mišić.

Zaposleni Centra su jutros održali jednočasovni štrajk upozorenja.

– Naše plate su na istom nivou, a sve je skuplje.

– Naša plata je najniža, cijene usluga najniže – istakla je ona.

(Srpskainfo) 

Komentari / 8

Ostavite komentar
Name

Paja Patak

30.09.2025 09:59

Pa i kod ostalih su male plate i pemzije pa ništa , nema protesta Tražite vaspitačice dalje gdje je veća plata

ODGOVORITE
Name

Bambi

30.09.2025 10:09

Ma nemaju respekta prema radnicima MINIMALAC i ispod minimalca boli ih uvo ,političarima je ko bubreg u loju imaju velika primanja i privilegije radnicima minimalac u svim branšama ,kupljene diplome haraju ovom zemljom i od tih diploma kupljenih odudaraju koeficijentima baš vidljivo ,omladina gleda da ode van ma i staro i mlado šta ovdje godinama gledamo nepravdu na svakom ćošku,ne odgovornost,bahatost niko ništa da preduzme da se standard poveća samo znaju raznorazne namete da nameću i kamen temeljac MINIMALAC u pm

ODGOVORITE
Name

Cica

30.09.2025 10:16

Zene imaju pravo samo strajk do pobjede.

ODGOVORITE
Name

BL

30.09.2025 10:28

Kako neko može reći da RS stoji odlično a sve više ljudi se budi i počinje da traži svoja prava a pogotovo svoje zarađene plate, slušam direktora željeznice, kaže plate nekasne i biće uplaćene do kraja mjeseca a u ugovoru o radu piše da se plata isplaćuje do 15 u mjesecu, da ne pričamo o zdravstvenom osiguranju koje se redovno ne uplaćuje a pogotovo što PIO toleriše dva mjeseca, znači da su dužni tri mjeseca, zato će mo propasti, ali ovu vlast to ne zanima ,njima su bitni samo oni.

ODGOVORITE
Name

Drogba

30.09.2025 10:34

Haha, cuj to, rade, imaju posao i sad hoce Jos i PLATE? 😂😂

ODGOVORITE
Name

Pravda

30.09.2025 14:21

Da,a jos pustaju glas pobune🫣

Name

Marko

30.09.2025 10:44

Шта чекају васпитачи широм Републике Српске неће се нико за други њих борити

ODGOVORITE
Name

Pravda

30.09.2025 14:22

Pravo pitanje! Sad je vrijeme. Talas se širiii