Merc, Makron, Stub i Meloni na sastanku Tramp-Zelenski

Nemački kancelar Fridrih Merc prisustvovaće sutra sastanku ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog i drugih evropskih lidera u Vašingtonu sa predsednikom Sjedinjenih Američkih Država Donaldom Trampom o Ukrajini, saopštila je danas nemačka vlada.

Svijet 17.08.2025 | 13:51
Merc, Makron, Stub i Meloni na sastanku Tramp-Zelenski

"Razgovori će se, između ostalog, baviti pitanjima bezbednosnih garancija, teritorijalnim pitanjima i nastavkom podrške Ukrajini u odbrani od ruske agresije. To uključuje i održavanje pritiska kroz sankcije", navela je nemačka vlada, prenosi Rojters.

I predsednik Francuske Emanuel Makron će sutra otputovati u Vašington sa Zelenskim i drugim evropskim liderima, saopštila je Kancelarija francuskog predsednika. 

"Lideri će nastaviti sa koordinacionim radom između Evropljana i Sjedinjenih Američkih Država sa ciljem postizanja pravednog i trajnog mira koji očuva vitalne interese Ukrajine i bezbednost Evrope", navodi se u saopštenju.

Predsednik Finske Aleksander Stub će se, takođe, u Vašingtonu pridružiti ukrajinskom predsedniku i drugim evropskim liderima na njegovom sastanku sa Trampom, saopštila je Kancelarija finskog predsednika. 

U Vašington će sutra otputovati i italijanska premijerka Đorđa Meloni da bi prisustvovala sastanku sa Zelenskim, Trampom i drugim evropskim liderima, saopšteno je iz Kabineta Melonijeve.

Tramp je izjavio da će Zelenski posetiti Vašington sutra popodne.

Sastanak će, kako je najavio Tramp, biti održan u Ovalnom kabinetu u Beloj kući.

(Tanjug) Foto: AP

Komentari / 10

Ostavite komentar
Name

Zvekan

17.08.2025 14:13

Postroji sutra ove evropske fićfiriće da znaju gdje im je mjesto.

ODGOVORITE
Name

Gru

17.08.2025 15:22

Rekao im je Tramp da su niko i ništa, te da sjedu u magareču klupu u čošku dok zelembač ima pravo izabrati boju tinte kojom će potpisati kapitulaciju. Ali zar ovom samitu onih iz magareče klupe ili onih koji se ništa ne pitaju ne prisustvuje i velika Kaja Kalas.

Name

Ug

17.08.2025 15:28

Svifaš uz tanburu stari, Evropski" fićfirići" su najjača ekonomija svjeta, da sviraj uz tamburu

Name

RA zvekan

17.08.2025 15:22

Istorija pokazuje da uvijek pobjeduju koji se brane tako zivjela UKRAJNA SMRT KOMUNIZMU TOTLARNI REZIMI ZIVJELA DEMOKRATIJA NIKO Iznad zakona

ODGOVORITE
Name

Sve ...

17.08.2025 16:33

..moj do mog na sastanku. Trump ima fino da im održi predavanje... Najgore je to što nijedan neće imat priliku za crveni tepih🤣. Živjela vasalna Evropa (Ćumez)

ODGOVORITE
Name

Re za pravdu

17.08.2025 17:36

Previše je budala koji misle da je Evropa mala i slaba jer tako neko piše. Jednostavno lideri evrope su školovane diplomate, i odgovorni političari.

ODGOVORITE
Name

Aloooo..

17.08.2025 18:07

...dali ti smatras kalas analenu berbok i ostale skolovane? Onda stvarno potraži doktora

Name

Mile

17.08.2025 18:44

I kulturni ljudi.

Name

Miroslav S.

18.08.2025 01:44

Aloooo, Lepo ste odabrali "skolovane i pametne", ima ih jos tako skolovanih i pametni. Obe spomenute, imaju porodicni pedigre nacisticki, dede su im jurisale na Moskvu, a i one pokusavaju, sto macka koti mise livi.

Name

Miroslav S.

18.08.2025 01:18

Svi ti sto ti dolaze u kucu gospodine Tramp, navijali su za pobedu Bajdena. Sad vam dolaze da se dodvoravaju lazljivci, prevaranti su morate biti oprezni, gospodine Tramp. Namera im je da miniraju sporazum Vas i Putin, i da nazicaju neku miljardu za zelenog ludjaka, i za sebe licno.

ODGOVORITE