Senat Univerziteta formirao dvije ekspertske grupe

- Senat Univerziteta u Beogradu formirao je dvije ekspertske radne grupe koje će se baviti stručnom procjenom ispunjenosti studentskih zahtjeva institucijama.

Srbija 06.02.2025 | 12:28
Senat Univerziteta formirao dvije ekspertske grupe

Radne grupe, formirane na elektronskoj sjednici Senata, čine profesori Univerziteta i eksperti iz različitih oblasti.

U saopštenju, koje je potpisao rektor Univerziteta Vladan Đokić, navedeno je da je zadatak ekspertskih radnih grupa da na osnovu dostupne dokumentacije i stručne analize izrade izvještaj koji će biti predstavljen proširenom rektorskom kolegijumu i studentskim plenumima.

"Njihova uloga je da obezbede stručno mišljenje, kako bi plenumi mogli doneti odluke o daljim koracima, na osnovu proverenih činjenica", ističe se u saopštenju.

Grupe studenata nastavljaju blokade fakulteta, tražeći ispunjenje četiri zahtjeva koja su iznijeli na početku protesta.

Predstavnici vlasti navode da su zahtjevi studenata u blokadi ispunjeni i pozivaju ih da kažu šta nije ispunjeno, što oni odbijaju. 

(Srna) Foto: Ilustracija 

Komentari / 3

Ostavite komentar
Name

Ana

06.02.2025 13:16

Nisu to nikakvi studenti more do kada mislite da se bavite tom bagrom posvetite se istinskim studentima i stvorite im uslove da normalno studiraju a ovoj bagri zajedno sa profesorima koi ih podržavaju izdsti doživotnu zsbranu prilaska fakultetima i drugim školskim ustanovama

ODGOVORITE
Name

Her

06.02.2025 15:22

Među studentima na protestima najviše je studenata koji su godinama na fakultetu , a u indeksu malo polożenih ispita. Oni su vođe protesta, kao i profesori koji su lako dośli do pozicije profesora fakulteta .

Name

Moko

06.02.2025 15:31

Tako je Ana