Prijedor: Radnici "Autotransporta" stupili u štrajk

Radnici prijedorskog "Autotransporta" stupili su danas u generalni štrajk i najavili blokadu autobuske stanice u Prijedoru ukoliko do petka, 27. decembra, ne budu ispunjeni svi njihovi zahtjevi, izjavio je predsjednik štrajkačkog odbora Milenko Kosić.

Republika Srpska 24.12.2024 | 16:06
Prijedor: Radnici "Autotransporta" stupili u štrajk

On je naveo da se radnicima duguje pet plata i doprinosi za 18 mjeseci, a da je i šesti mjesec decembar pri kraju.

"Ovom prilikom želim da se izvinim u ime svih radnika našim cijenjenim putnicima. Mi smo radnici i tražimo ono što smo zaradili, ne tražimo milostinju", rekao je Kosić novinarima.

Prvi put u ovoj godini "Autotransport" je saobraćaj obustavio 22. oktobra zbog toga što nije imao goriva za vozila, a dobavljači ga nisu htjeli isporučivati zbog dugova.

Drugi put saobraćaj je stao zbog štrajka radnika početkom novembra, a treći put početkom decembra, dan nakon što je vršilac dužnosti direktora Igor Miletić kadar Socijalističke partije Srpske podnio ostavku na tu funkciju.

U posljednje četiri godine, na čelu ove firme, promjenila su se tri direktora, svi iz SPS-a.

Iz gradske uprave saopšteno je da će se gradonačelnik Slobodan Javor oglasiti na press konfrenciji koju je zakazao za danas.

Većinski vlasnik Autotransporta je Grad Prijedor. Preduzeće grca u dugovima koja su dostila iznos od 1,2 miliona maraka. Zbog određenih nepravilnosti uočenih u poslovanju Autotransporta, prijedorskoj policiji podnesene su i određene prijave.

(BN) Foto: BN

Komentari / 10

Ostavite komentar
Name

Rade

24.12.2024 16:16

U RS je potrebna prelazna vlada. Svako od nas zna da je ovo posljedica lopovluka. Čak i ovi štrajkači su glasači tog kriminalnog miljea SPS, SNSD, SDS,...i sve je to slično. I ovo je srpski narod, sa svojim sklonostima. Jedno se mora podvući. Nema privatizacije, nego ustanak i bagru u zatvor i lustraciju na cijeloj teritoriji RS.

ODGOVORITE
Name

Pen

24.12.2024 16:22

Ima li išta kod ove vlasti da nije u dugovima. Bože pomozi spasi nas od lopovluka.

ODGOVORITE
Name

Petar

24.12.2024 16:48

Gospodo, kako vas nije sramota strajkovati, skoro su bili izbori, uhvatili su vas po ko zna koji put na praznu zobnicu i zato ćutite i radite jer sami ste to tražili.

ODGOVORITE
Name

Re Petar

24.12.2024 17:39

A, za koga su mogli to da glasaju, da ne bi bilio slično? Za SDS, te da ih onda oni preprodaju.Trulež je svugde i narod je sluđen. Potpuno odgovorno tvrdim da se ,,demokratskim izborima" ne može nikada ispraviti ovo stanje. Platon je to objašnjava još u svoje vrr.

Name

Petar

24.12.2024 16:51

Gospodo kako vas nije sramota strajkovati, skoro su bili izbori i sami ste birali ko će da vas vodi, sad trpite do sledećih izbora i ne dozvolite da vas uvijek hvataju na praznu zobnicu.

ODGOVORITE
Name

није ми вас жао,

24.12.2024 16:55

све до једног сте гласали за снсд и њихову камарилу.

ODGOVORITE
Name

ЖИКАЖ

24.12.2024 16:57

ГРАДО НЕ УПРАВЉА ГРАДСКА УПРАВА, ВЕЋ ГРУПА ТАЈКУНА КОЈИ НЕМИЛОСРДНО УНИШТАВАЈУ СВЕ У ГРАДУ:градско грађевинско земљиште, шуме, путне правце и рудна богаства. Неадекватна стручност се осјети на сваком кораку, од директора основних и средњих школа, преко јавних предузећа па до начелника одјељења.

ODGOVORITE
Name

Kazu

25.12.2024 18:00

Pravnici im ne znaju osnovne stvari

Name

Cajo

24.12.2024 17:23

Bitno je da Sultan od Bruneja ima 77 milki.

ODGOVORITE
Name

Ilija

24.12.2024 17:51

Mogu štrajkovati do mile volje od toga nema ništa. Prazna kuća.

ODGOVORITE