Prointereov poslovni partner iz Širokog dobio unosan posao od UIO BiH
U pitanju je firma koja je i prethodnih godina dobijala slične poslove od UIO BiH. Tačnije, oni su sa sankcionisanom kompanijom „Prointer“ dobijali milionske ugovore za uspostavljanje i održavanje video nadzora na graničnim prelazima i objektima koje ova institucija koristi.
Bosna i Hercegovina 13.12.2024 | 14:44
– Uprava za indirektno oporezivanje (UIO) BiH platiće „Agenciji Kamir“ iz Širokog Brijega 1,4 miliona maraka za nadogradnju video nadzora na graničnim prelazima i objektima koje ova institucija koristi.
U odluci o izboru najpovoljnije ponude za ovaj posao, a koju je potpisao direktor UIO BiH Zoran Tegeltija, je navedeno da se prihvata ponuda ove firme u iznosu od 1.498.571 KM sa PDV-om.
„Komisija je dala preporuku direktoru UIO da se u otvorenom postupku javne nabavke za nadogradnju video nadzora za UIO kao najpovoljnija ocijeni ponuda „Agencije Kamir“, navedeno je u odluci.
Ponuda „Agencije Kamir“ je ujedno bila i jedina dostavljena na tender i za 1.429 KM je niža u odnosu na sredstva planirana nabavkom.
„Po okončanju roka za žalbe ugovorni organ će sa izabranim ponuđačem zaključiti ugovor kojim će se regulisati međusobna prava i obaveze“, precizirano je u odluci.
U pitanju je firma koja je i prethodnih godina dobijala slične poslove od UIO BiH. Tačnije, oni su sa sankcionisanom kompanijom „Prointer“ dobijali milionske ugovore za uspostavljanje i održavanje video nadzora na graničnim prelazima i objektima koje ova institucija koristi.
Sada taj posao samostalno preuzima firma iz Širokog Brijega.
(Capital) Foto: Capital

Komentari / 5
Ostavite komentarAs
13.12.2024 16:11Cuj nadogradnji??? Dobro ovo funkcioniše koliko ova bahata vlast čerupa institucije moj narode. Sve pokradoše
ODGOVORITEObican gradjanin
13.12.2024 16:25E Fino su usrecili i Dodikovce i Covicevce korumpiratore, rodbinu i prijatelje stranacke. Dva jarana koja ni Ambasador SADa / Marfi Nemoze razdvojiti. Pomazu svim srcem jedan drugom a ko obadvojica ugrozena od onih telecih i ostalih????. Shmit se nesmije zalos ni cuti neda Dodo da dira RS on ce to sam slobodno razcerupati i prisvojiti.
ODGOVORITEUroš
13.12.2024 16:25Vidite da je to sve isto,BAGRA OVDJE BAGRA TAMO! Tegeltija pihtijastih obraza voli oare kao i Dodik! Isti su!
ODGOVORITESara
13.12.2024 17:22Pa ljudi su se jedini javili, ko bi trebao drugi da dobije?
ODGOVORITEIskreno
14.12.2024 12:57Prointer je zločinačko udruženje za izvlačenje novca iz budzeta gradjana ..
ODGOVORITE