Kijev: Vazdušna uzbuna, zatvorena Ambasada SAD

Američka ambasada u Kijevu privremeno je danas zatvorena zbog ''konkretnih informacija o potencijalnom značajnom vazdušnom napadu'' u toku dana, saopštio je Stejt department.

Svijet 20.11.2024 | 07:37
Kijev: Vazdušna uzbuna, zatvorena Ambasada SAD

''Iz predostrožnosti, ambasada će biti zatvorena, a zaposlenima ambasade je naloženo da se sklone na sigurno. Ambasada SAD preporučuje građanima SAD da budu spremni da se odmah sklone u slučaju da se objavi vazdušna uzbuna“, navodi se u saopštenju, prenosi Skaj njuz.

Istovremeno, Ukrinfrom izveštava da je u Kijevu na snazi vazdušna uzbuna, a da se u prestonici čuju eksplizije.

Ukrajinska vojska je takođe upozorila građane na bespilotne letelice iznad Kijeva i aktivirani su sistemi PVO.

(Tanjug) Foto: ti-ukraine

Komentari / 9

Ostavite komentar
Name

Maja

20.11.2024 07:47

Gdje cemo se mi skloniti,ako dode do toga? Cekati da nas raznese bomba? U sahtove!Sirene se slabo cuju,necemo ih ni cuti.Boze!

ODGOVORITE
Name

Spasavanje

20.11.2024 22:34

Stvar ce biti kratka i bezbolna!

Name

Darko BL

20.11.2024 07:59

Izazivaj Rusa i bjezi u skloniste. Jel to taktika Amera? Msm bas imudri potezi.

ODGOVORITE
Name

Oni u ukrajini

20.11.2024 08:36

Već 1000 dana bježe u sklonište zbog ovih tvojih koje ti podržavaš. E vidiš sad, kako ove tvoje zaustaviti da to više ne rade? Treba i njih natjerati da bježe u skloništa. Ili šta ti misliš da je rješenje, pustiti da ide dalje ovako kako vama paše?

Name

Sanja

20.11.2024 09:01

Svagdje to rade tako,provociraju pa se udalje

Name

Jugoslovenka

20.11.2024 08:27

🤣🤣🤣🤣 '' Spasioci Ukrajinaca '' veliki heroji , zakuvaju pa pobjegnu .

ODGOVORITE
Name

Istina

20.11.2024 08:46

Tooooooo BRAČO RUSI SVE IH SPALITE I POBIJTE ZAPADNJAČKE DUPELIZCE I FAŠISTE! AMERIČKE PI,,E KRIJU SE PO ŠAHTOVIMA, BJEŽITE K.RVE FAŠISTIČKE!!!

ODGOVORITE
Name

Klaus Bozicevic

20.11.2024 10:22

Borelju i Anileni Boerbock staviti sljemove da brane Ukrajinu i evropsku demokratiju!

Name

re Istina

20.11.2024 12:42

Kucu i ukucane da ti gadjaju *braca* Rusi....