Treći kolaps strujne mreže na Kubi u tri dana

Milioni Kubanaca proveli su noć u mraku s obzirom na to da je mreža za prenos električne energije doživjela treći kolaps, uprkos naporima nadležnih službi da obnove snabdijevanje strujom.

Svijet 20.10.2024 | 18:07
Treći kolaps strujne mreže na Kubi u tri dana

Nacionalna električna mreža prvi put se srušila u petak oko podneva nakon što je najveća elektrana na ostrvu prestala da radi. Mreža se ponovo urušila u subotu ujutru, javili su državni mediji.

Vlasti su izvijestile da je do večernjih časova postignut određeni napredak u obnavljanju snabdijevanja strujom, ali su potom objavile da se mreža ponovo urušila pred ponoć po lokalnom vremenu.

"U 22.25 časova ponovo je došlo do potpunog isključenja nacionalnog elektroenergetskog sistema", saopštila je kompanija za elektrodistribuciju "Havana elektrik".

Kubansko Ministarstvo energetike saopštilo je da se radi na ponovnom uspostavljanju usluge i da je došlo do "još jednog isključenja" u "zapadnom podsistemu", koji obuhvata glavni grad Havanu.

Kuba energiju dobiva iz osam zastarjelih termoelektrana, kao i sedam plutajućih elektrana iznajmljenih od turskih kompanija.

(Srna) Foto: X/Arhiv 

Komentari / 5

Ostavite komentar
Name

Ivan

20.10.2024 19:31

Briksovska posla, axaxaxaxa...

ODGOVORITE
Name

Uragan Fidel

20.10.2024 20:07

Gdje prođu komunjare tu trava ne raste

ODGOVORITE
Name

Hoćemo

20.10.2024 21:24

Kubanske, korejske i ruske prilike, diktature, uz to Hamas i ostale, kod nas.

ODGOVORITE
Name

Majevica

21.10.2024 00:47

Na žalost ovakva nedaća i nas čeka . Izdrži Kubo i postavi što više solarnih ploča.

ODGOVORITE
Name

re

21.10.2024 07:44

Dosla je struja na Kubu,nazalost i nas to ceka.