Borenović: Sulude Dodikove namjere, ekonomija Republike Srpske ga demantuje

Кad će ovaj čovjek prestati da valja ovakve paradoksalne stvari i da obmanjuje narod!!!

Republika Srpska 19.10.2024 | 17:56
Borenović: Sulude Dodikove namjere, ekonomija Republike Srpske ga demantuje

Ovo je reakcija Branislava Borenovića, predsjednika PDP-a, na tvrdnju Milorada Dodika, predsjednika Republike Srpske. da je BRIKS budućnost i veoma moćna organizacija, koja stalno raste, te da Republika Srpska vidi u tome svoju priliku.

"Pa naš realni sektor, naša preduzeća i naša privreda, dominantno, zavise od ekonomske i privredne saradnje sa Evropskom unijom i ovim regionom, najviše Srbijom", naveo je Borenović i dodao da:

"Republika Srpska i BiH, ubjedljivo u najvećem obimu živi, hrani, zapošljava i puni budžet od poslovanja sa Evropskom unijom i našim regionom, najviše Srbijom".

"Prošle godine privreda Republike Srpske izvezla 5,4 milijardi КM raznih roba u cijeli svijet, od čega u EU 3,7 milijardi КM tj. 69% od ukupnog izvoza, u Srbiju 895 miliona КM tj. 16%, a u zemlje BRIКS-a izvezli samo 25 miliona КM tj. nevjerovatnih 0,43% od ukupnog izvoza, skoro pa ništa. Slični su podaci i za uvoz i za ukupnu spoljnotrgovinsku razmjenu BiH, više od 2/3 ekonomske razmjene je sa EU, a par promila, procenata sa zemljama BRIКS", navodi Borenović i dodaje:

"Pa neka pitaju njegove pojedine stranačke kolege, direktore, vlasnike fabrika koje zapošljavaju hiljade radnika, da li će, umjesto u Njemačku ili Italiju, proizvoditi i prodavati cipele i kopačke, ili dijelove za metalsku i auto industriju, u Indiju ili Brazil".

Hoće li, pita Borenović, zbog te “vođine”strateške ekonomske “supstitucije” zatvarati fabrike i otpuštati radnike!!!

"Čitav dan čekam hoće li iko iz spoljnotrgovinskih, privrednih, preduzetničkih komora, struke, izaći sa podacima i reagovati…Svi ćute, da se ne zamjere, pa se pitam kada će ovo populističko i demagoško sluđivanje javnosti prestati, besmislenim tezama da će se odustati i zamjeniti EU sa BRIКS", naveo je Borenović u objavi na X nalogu.

Borenović uz objavu je priložio i nekoliko zvaničnih dokumenta o spoljnotrgovinskoj razmjeni BiH i RS za prošlu i pretprošlu godinu:

 

(BN)

Komentari / 30

Ostavite komentar
Name

Treba nam reset

19.10.2024 18:04

Mozda je nekad bolje dopustiti da se donesu strateski lose odluke, dopustiti da sve propadne i onda kada se dodje na samo dno, da se krene ispocetka, ali sa drugacijim vrijednostima i nacinom razmisljanja o geopolitici, ekonomiji, demokratiji i nacinu na koji funkcionise jedno drustvo. Zato Dodice samo naprijed u izolaciju i u BRIKS.

ODGOVORITE
Name

borac

19.10.2024 18:05

Ludak ali za sat nezna ni sta je rekao.

ODGOVORITE
Name

Joj sad Briks

19.10.2024 22:09

Ma užas,ne popušta

Name

mislim

19.10.2024 18:06

Ma nto i na pamti vazno je da marva prihvati.

ODGOVORITE
Name

Daaaa

19.10.2024 18:07

Pa završio je Dodik neke škole , mislim da je trogodišnju neku poloprivrednu srednju, samo je jednom ponavljao razred. Šta mu ovaj govori o ekonomiji ... Mislim da djeca iz te škole još imaju traume , a još veći profsori.. Onda je iz te trogodišnje , niko ne zna kako je to moguće , upisao neki fakultet političkih nauka u B Luci... A onda ga je krenulo ...

ODGOVORITE
Name

Manipulator

19.10.2024 19:03

Bio, jeste i bice do kraja. A narod ko narod. Ovce lako namamiti na malo sijena.

Name

Vesna Bajič

19.10.2024 19:30

Završio trogodišnju školu za MESARA, ostale diplome kupio kao o mnogi u Banja Luci. Sposoban je on za tako nešto.

Name

Re

19.10.2024 19:37

Za mesara, pa propao

Name

To je sve netačno

19.10.2024 23:41

Burle je završio DRŽAVNU POLITOLOGIJU u BG-u, kad se to nije mogli preko veze... Takod a GLUP NIJE, samo je SOCIOPATA, znači ja ja ja, malo moja porodica, možde, i opet ja ja ja... Ali naš narod ga voli baš zato... Ono što zaboravljate, BORENOVIĆ JE ISTI, plus samo ŠUPLJA

Name

Tašna mašna

19.10.2024 18:09

DRAGI BORENOVIĆU...DOKLE SE DOŠLO KAD IM JE BITNIJE DA KOŠARKAŠ MARKO GUJANIČIĆ IZ ČAČKA INAČE ODSKORA I DRŽAVLJANIN BIH MJERI GLEDANOST MEDIJA...BIO VLASNIK FIRME"SEE MEDIA..." SAMO 6 MJESECI...UPLAŠIO SE SANKCIJA I FIRMU PREREGISTROVAO NA DRUGO LICE...TAJ U ŽIVOTU NIŠTA NE DOVODI DO KRAJA...😂😂😂😂...SVE ZAPOČNE I BRZO OKONČA...😚😚😚😚😚😚😚😚

ODGOVORITE
Name

Markes

19.10.2024 18:09

Bravo Borenovicu

ODGOVORITE
Name

Бањалука

19.10.2024 18:10

Свака на мјесту, разби га Бореновић чињеницама.

ODGOVORITE
Name

Džoni

19.10.2024 20:20

Toliko ga razbija da PDP neće preći cenzus 2026.

Name

Re Dzoni

19.10.2024 21:46

Budalo Borenovic priča o ekonomiji a ti o cenzus. E jesi bot, i klen. A da da ponovim GDJE STE LOPOVI, PITAM ZA DRUGA.

Name

Re Džoni

20.10.2024 07:06

Kako ono dijete reče: Džes' lopove

Name

Re Banjaluka

20.10.2024 08:05

Muka ti njemu naći manu,Dodil debil je uništio RS i rastjerao narod koji vidi i osjeća da on uništava RS i život u njoj!

Name

Re dzoni

20.10.2024 09:42

Mislis,a sta bi u tom slucaju bilo dobro i pozitivno za Republiku Srpsku samo dalju propast i bijedu,jadni smo mi kad je vecina Dodi(g)ivih savjetnika hrvatske nacionalnosti,al nije ni cudo,,,,svako vjeruje vise svome pa tako i Milokrad !!!!!!

Name

Veljko

19.10.2024 18:10

Mile ce nas raskuciti sve. Svaka cast Borene.

ODGOVORITE
Name

Ehhh

19.10.2024 18:33

Trla baba baj da joj prodje dan

Name

Alan Ford

19.10.2024 23:21

I treba ovo sve da propadne da se stoka sitnog zuba dozove pameti. Više vole.dodikove bajke nego surovu istinu.

Name

Ludjak

19.10.2024 18:27

Putin je pokazo kako se ljubi s burlom

ODGOVORITE
Name

Penzioner

19.10.2024 18:59

Ne treba čačkati Evropu ,šta bi se desilo da nam vrati zaposlenu omladinu kod njih.Kakvo bi nezadovoljstvo tek tada bilo.

ODGOVORITE
Name

ре Вељко

19.10.2024 19:28

додик је раскућио све поштене људе,само је лоповима и незналицама омогућио да се обогате и да дођу до функција,типа шулић,ања љубојевић,сања вулић,итдитд папци прелетачи да управљају РС..

ODGOVORITE
Name

Nenad

19.10.2024 19:43

Nek si mu očitao lekciju iz ekonomije Brane jer on misli da mi svi njemu vjerujemo i da nemamo pojma o ekonomiji kao svi seljaci i babe kojima je on zgodan i glasaju za krošnju koji upropasti RS!

ODGOVORITE
Name

BL

19.10.2024 20:56

Nadam se da ste svi vi koji se bunite izašli na glasanje. Ako niste, nemate pravo da se bunite.....i da, manite nas one, nemam za koga glasati...do sada bi nekog već iznjedrili da smo birački otpisali ove demone danas na vlasti...

ODGOVORITE
Name

xxxx

19.10.2024 23:14

Čovjek gleda svoj interes, lakše će prodati jabuku i šljivu,đedovu rakiju u zemlje budućeg Briksa nego u EU, njega opći interes ne zanima,već samo lični

ODGOVORITE
Name

Pod stavkom zanemarljivo

19.10.2024 23:20

Kako mi možemo biti interesantni tom BRIKSu?Sa ovih područja njima mogu biti interesantne samo zemlje koje izlaze na Jadransko more,zbog luka.Na bosanskim vrletima mogu samo nogu slomiti.

ODGOVORITE
Name

Фочак Р. К.

19.10.2024 23:25

Какве сулуде намјере ? Добро јутро Колумбо Бореновићу. Спровео је намјеру налогодаваца који су га довели на власт и дозволили да се на њој толико задржи. Уништио је Републику Српску.

ODGOVORITE
Name

Zeljko Banjaluka

20.10.2024 00:48

Dodik nam svima pravi kolektivnu lobotomiju,covjek IMA papir da je lud a na vlasti i pristup novcu,zato sam otisao u inostranstvo. Svi Koji imaju dostojanstvo i ponos bjeze iż Untengraunda.

ODGOVORITE
Name

Razočaran

20.10.2024 18:53

Mislim da bi privreda Republike Srpske mnogo pomogla zemljama Briksa

ODGOVORITE