"Srpska već dugo živi na rezervi od danas do sutra"
Republika Srpska već dugo živi na rezervi, od danas do sutra, sistem vrijednosti je izokrenut, ističe načelnik opštine Teslić i predsjednik SDS-a, Milan Miličević i dodaje da je potrebno napraviti iole normalan sistem u kojem ćete osjećati socijalnu sigurnost.
Republika Srpska 02.10.2024 | 09:40Republika Srpska ima značajne potencijale. Prije svega to su mladi ljudi, a zatim i prirodna bogatstva, ali se njima ne upravlja na pravi način, kaže Milan Miličević.
“Šume su najveće bogatstvo većeg dijela RS, pa i u sredini u kojoj ja živim one su glavno bogatsvo. I Teslić je nastao na temelju bogatstva šumom. Međutim, radi se neplanska eksploatacija šume na crno i to je najčešće gola sječa. Jedan značajan dio ljudu koji se time bave to rade mimo zakona, ne plaćaju nikakve dažbine državi”, ističe Miličević.
I tako dok se pojedinci bogate, društvo siromaši, kaže Miličević. Ističe da je zadovoljan jer u proteklih 12 godina u Tesliću su napravili barijeru neodgovornoj politici.
“Ono što su koncesije tu nažalost ne možemo da vladamo, jer lokalna zajednica je isključena iz toga. Mislim da budućnost treba da bude u tome da se to vrati i da se decentralizuju sve te vrste davanja koncesija na prirodna bogatstva lokalnim zahednicama. I ono što naročito treba da bude budućnost je da se decentralizuje raspodjela javnih prihoda sa republičkog nivoa u većoj mjeri ka lokalnim nivorima jer na taj način jačate lokalne budžete”, kaže načelnik opštine Teslić.
I bez podrške Vlade, u Tesliću su realizovani milionski projekti, kaže Miličević i ukazuje:
“Ovdje je došlo do zamjene teza. Pomoć vlade se podrazumijeva, a ne da bude uslovljena političkom pripadnosti. To je ono protv čega se zajedno svi trebamo boriti”
RS već dugo živi na rezervi, od danas do sutra, sistem vrijednosti je izokrenut, ističe Miličević i dodaje da je potrebno napraviti iole normalan sistem u kojem ćete osjećati socijalnu sigurnost.
(BN) Foto: BN
Komentari / 12
Ostavite komentarNe brinite
02.10.2024 09:54Ne brinite doktore pojačaće se sankcije prema Duduku,njegovoj porodici i tajkunima.Pošto je dosta naroda pokvareno jedini spas su sankcije odnosno njihovo pojačavanje.
ODGOVORITEOli
02.10.2024 10:19I pored sankcija i dalje krade🤮
Re
02.10.2024 10:25Уместо санкција (које ипак погађају обичан народ) више бих волео да их све похапси наш МУП и да им суде наши судови али смо нажалост далеко од тога.
Haha
02.10.2024 10:15Није дуго већ од њеног настанка па ево и до данашњег дана. Јбг, ваљда некад и нама сиромасима сване а и Р Српској с нама.
ODGOVORITEBok
02.10.2024 10:36Mnoge su vlasti pokušale u prošlosti da iskorijene siromaštvo, ali srpske vlasti s obe strane Drine su jedine u svijetu koje su to uradile tako što su siromaštvo normalizovali. Penzije 350 KM, a premijer i Dodik kažu da je stanje stabilno. O parizer kampanji, već je mnogo rečeno, sada je na sceni kampanja 2 jajeta. Baš smo budale neviđene, šta mi trpimo.
ODGOVORITERe Bok
02.10.2024 11:42Penzije su onolike koliko si zaradio i koliko si staža imao. Bilo je dosta neradnike koji bi sada da imaju penziju kao oni sa 40 god. staža. E to im ti možeš dati , kada si toliko pametan.
Posten
02.10.2024 10:38Koji mladi ljudi kad je gotovo sva mladost vani
ODGOVORITEleo
02.10.2024 10:49Ta briča o bankrotu RS već postaje malo naporna jer traje godinama.
ODGOVORITEMa daj pusti suplju kravatasi
02.10.2024 11:55Jes, reko si nam nesto novo. Nego idu izbori pa sad svi andjeli a oni drugi zivi uzas strava i horor.
ODGOVORITERinge raja
02.10.2024 11:59Mi smo odavno, stabilno , SIROMAŠNI !!!!
ODGOVORITEMiroslav
02.10.2024 13:41Od devedesetih se zivi na rezervi. I sad ste vi otkrili toplu vodu. Bili su i vasi na vlasti, pa sta je bilo, izobilje ili deveranje?
ODGOVORITERe
03.10.2024 06:49Nemoj molim te da SDS nešto rešava, raspali ste se kao stare čarape, više vas niko nemože okrpiti.
ODGOVORITE