Srbija pomaže Srpskoj i Grčkoj u gašenju požara
Srbija je odgovorila na zahtjev Grčke i Bosne i Hercegovine i uputila ka tim državama pomoć u gašenju požara, a ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić precizirao je da je u Grčku upućen helikopter Kamov koji ima nosivost pet tona, kao i 35 vatrogasaca sa 12 vozila, a u BiH dva helikoptera.
Republika Srpska 13.08.2024 | 13:52
Dačić je novinarima rekao da je zahvaljujući ulaganjima Vlade Republike Srbije i podršci predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, MUP opremljeni na jedan veoma kvalitetan način.
– Kad je riječ o tehnici, napravljeni su novi helikopteri sa mnogo većom nosivošću za gašenje požara, a takođe, formiranjem sektora za vanredne situacije prije 14-15 godina, kada sam bio ministar, napravili smo te sistemske osnove da imamo veoma kvalitetne timove, vatrogasaca i spasilaca – rekao je Dačić.
On je dodao da to omogućava da i Srbija drži stabilnu situaciju u zemlju što se tiče požara.
Komentari / 5
Ostavite komentar+
13.08.2024 14:11Hvala im. Uvijek neka pomažu.
ODGOVORITEMamurni Lemi
13.08.2024 19:42Pomazu ali ne dzaba,,, sve se placa
Joja
13.08.2024 18:11Srbijo moja pravedna ponosita za sve ljude dobronamerna sve nacije narode, uvek si bila sila i bices akobogda ... za razliku od ovih dupeuvlakaca genocidasa vekovnih koljaca tvog naroda . Zivela Srbijo
ODGOVORITESefica Tjentista
14.08.2024 00:13Šteta. Mogli smo toliku šumu prodati kao i crnogorična stabla koja su bila ispred upravne zgrade. Sve smo posjekli. Znamo da je zabranjeno ali bas nas briga.
ODGOVORITEMiki
14.08.2024 10:09Ipak su dobili dozvolu od Heleza, dobar neki čoek. Hvala im svakako.
ODGOVORITE