Tužilaštvo objavilo detalje brutalnog ubistva u Banjaluci

Okružno javno tužilaštvo Banjaluka danas je uputilo sudiji za prethodni postupak, Okružnog suda u Banjaluci, prijedlog za određivanje mjere pritvora protiv osumnjičenih D.J. rođen 1976.godine iz Čelinca, S.V. rođena 2004.godine iz Laktaša, i K.D. rođen 1978.godine iz Laktaša, zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili krivično djelo Teško ubistvo iz člana 125. stav 1. tačka 2. KZ RS.

Republika Srpska 16.05.2024 | 08:58
Tužilaštvo objavilo detalje brutalnog ubistva u Banjaluci

Kako se saopšteno u ulici Jovana Dučića u Banjaluci prije tri dana oko 21.00 čas, u napuštenoj kući koju su neovlašteno koristili, a u kojoj se nalazio oštećeni S.K. osumnjičena lica su zajedno i po prethodnom dogovoru, nakon verbalnog sukoba sa oštećenim,istog fizičkom snagom rukama i nogama, udarali po glavi i tijelu, te mu nanijeli tjelesne povrede.

Osumnjičena lica su tom prilikom od oštećenog oduzeli novčanik koji je naknadno pronađen kod osumnjičenog J.D. Od posljedica zadobijenih povreda oštećeni S.K. je preminuo 14. 05. 2024. godine, u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske..

Tužilac je stavio prijedlog za određivanje mjere pritvora zbog opasnosti od bjekstva,zbog postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da će osumnjičeni ponoviti krivično djelo, te iz razloga  postojanja vanrednih okolnosti jer je riječ o krivičnom djelu za koje se može izreći kazna zatvora od deset godina ili teža kazna a koje je posebno teško s obzirom, na način izvršenja ili posljedice krivičnog djela i što bi puštanje na slobodu osumnjičenih rezultiralo stvarnom prijetnjom narušavanja javnog reda-uznemirenju javnosti, shodno člana 197. stav 1. tačka a. v. i g.  Zakona o krivičnom postupku Republike Srpske.

O prijedlogu za određivanje mjere pritvora odlučiće sudija za prethodni postupak Okružnog suda u Banjaluci, kaže se u saopštenju.

(BN) Foto: Ilustracija

Komentari / 8

Ostavite komentar
Name

pravda

16.05.2024 10:01

dobit ce po 2 god. teske robije

ODGOVORITE
Name

slavica lubarda višegrad

16.05.2024 10:41

deca se malo igrala...sve iz laktaša

ODGOVORITE
Name

Re

16.05.2024 12:53

Zades...

Name

TEŠKO NAMA

16.05.2024 12:07

Opasni neki likovi. Sada je sudstvo na ispitu. Ili da nebude zades kao u slučaju Dragičević. Udario se sam.

ODGOVORITE
Name

re TEŠKO NAMA

16.05.2024 15:35

Slučaj Dragičević je drugačiji jerje partijska policija umiješana u ubistvo.Svi se sjećamo sramne konferencije za štampu policije na kojoj je Darko Ilić iznio nebrojene laži na račun pokojnog Davida.

Name

Boro

16.05.2024 15:24

NEMOGUĆE DA SU IZ LAKTAŠA,PA TU JE SVE POŠTENO KAO I DODIK!

ODGOVORITE
Name

Dado

16.05.2024 15:25

Jel moguće da u Laktašima ima kriminalaca?

ODGOVORITE
Name

Praseci

16.05.2024 20:58

Kako su ovi dosli na red prije Davida Dragicevica? Izvinite ali sve radnike suda treba ukantati, vidimo da stitite govna… Doce vrijeme i za vasu djecu…

ODGOVORITE