Zvezda nakon šest poraza konačno upisala pobjedu

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Virtus rezultatom 94:79 u utakmici 31. kola Evrolige.

Sport 22.03.2024 | 21:08

Zvezda sada ima skor 11- 20, a Virtus 17- 14.

Gledali smo izjednačeno prvo poluvreme, ekipe su smenjivale u vođstvu.

Kod Virtusa je dominirao Tornike Šengelija , za koga Zvezdini centri nisu imali rešenja.

Prevagu korist Zvezde napravio je Miloš Teodosić koji je sa par fantastičnih asistencija i trojkom za kraj prvog poluvremena doneo crveno-belima +6 48:42.

Zvezda je zahvaljujući Nedoviću došla do + 10 u trećoj deonici, ali su se gosti preko nezadrživog Šengelije ekspresno vratili.

Ipak dobrom odbranom Zvezda je vratila prednost i pred poslednjih 10 minuta stekla + 9 74:65.

Velika borba viđena je u poslednjoj deonici. Zvezda se mučila u napadu, ali je dobrom odbranom ipak sačuvala prednost i zabeležila pobedu posle šest uzastopnih poraza u elitnom takmičenju.

Najbolji u redovima crveno-belih bili su Nemanja Nedović i Miloš Teodosić.