Podrška časnim profesorima koji su digli glas protiv

- Fakultet bezbjednosnih nauka, koji treba da školuje kadrove koji će voditi sektore bezbjednosti u Republici Srpskoj, ne može da obezbijedi ni vlastito funkcionisanje, i to sve zahvaljujući dekanu Predragu Ćeraniću, štićeniku režima, čovjeku koji, da se poštuje zakon, ne bi ni mogao obavljati tu poziciju, a sve uz prećutno odobrenje rektora Univerziteta u Banjaluci Radoslava Gajanina. 

Republika Srpska 27.12.2023 | 14:58
Podrška časnim profesorima koji su digli glas protiv

Ovo je rekao poslanik PDP u Narodnoj skupštini Republike Srpske Milanko Mihajilica, komentarišući činjenicu da je sedam profesora potpisalo inicijativu da se održi sjednica Naučno-nastavnog vijeća Fakulteta bezbjednosnih nauka, koja se ignoriše. 

- U proteklom periodu dva profesora su podnijela ostavke na mjesta prodekana, kao i rukovodilac sektora master studija koji je obavljao i funkciju zamjenika direktora fakulteta, na koji je takođe podnijeta ostavka. Na prošloj sjednici Naučno-nastavnog vijeća Ćeranićev prijedlog za prodekana dobio je samo tri glasa, nije izabran i bilo bi moralno da je Ćeranić odmah podnio ostavku. Međutim, teško je govoriti o njegovom moralu, jer da ga ima ostavku bi podnio još kad mu je oduzeta titula docenta – rekao je Mihajilica. 

Mihajilica kaže da Fakultet bezbjednosnih nauka nije Ćeranićevo vlasništvo, kao što ni Univerzitet nije Gajaninovo, te da će se budno pratiti dalje djelovanje. 

- Za početak, hitno se mora sazvati sjednica Naučno-nastavnog vijeća, da bi profesori izabrali nove prodekane, a ne da im se izbor nameće. Zatražiću i hitnu sjednicu Odbora za bezbjednost Narodne skupštine Republike Srpske da bismo diskutovali o stanju na Fakultetu bezbjednosnih nauka, a takođe ću zatražiti da prisustvujemo sjednici Naučno-nastavnog vijeća. Pratićemo i odnos prema profesorima koji su podnijeli ostavke, budući da nikakva vrsta represije, mobinga i progona nije i ne smije biti dozvoljena.

Кao što sam već rekao, ovo je fakultet koji školuje kadrove koji će brinuti o bezbjednosti Republike Srpske i samim tim rad ove visokoškolske ustanove mora biti besprijekoran – poručio je Mihajilica koji je istakao da podržava časne profesore koji su digli glas protiv samovolje na Fakultetu bezbjednosnih nauka. 

(BN) Foto: Ilustracija

Komentari / 17

Ostavite komentar
Name

Patriota

27.12.2023 15:43

Da je bilo ko drugi komenttarisao, al ovaj sto je na svakim izborima u drugoj stranci sto ima imovine za milion maraka a nema dana radnog staza. Frajer nikad nista nije radio sem politike. Pa vi sami procjenite

ODGOVORITE
Name

Aa

27.12.2023 16:25

Mihajlica je baš reprezentativan za ovakve komentare. A Ćeranić je smeće za sebe

Name

Da da

27.12.2023 16:32

On ima imovinu milion km a oni što ih ti podržava 3,5 milijardi.

Name

Poskok

27.12.2023 17:53

Brenu ne samo udaljit vec i krivicno gonit za sve ove godine sto je obavljao posao za koji nema strucno zvanje,a znamo kakav je kapacitet,nek ga vodi Lukac sa sobom u TRB

Name

Re da da

27.12.2023 18:39

Lopovi i jedni i drugi .

Name

Da ali

28.12.2023 10:26

Ceranic je miletov savjetnik i ogledalo intiligencije

Name

Mupovac

27.12.2023 16:02

Taj nazovi fakultet treba odmah zatvoriti, leglo kriminala i neznanja…

ODGOVORITE
Name

Ja

27.12.2023 16:30

Naravno, upitni su svi koji predstavljaju kadar te, nazovi, ustanove.

Name

Hrabro

27.12.2023 16:48

Samo ujedinjeni ljudi mogu rješiti problem bilo koje vrste,podeljeni i razjedinjeni sigurno ne.Jer su jedinke,pojedinci postali bahati.

ODGOVORITE
Name

Poznavalac

27.12.2023 16:56

Poljoprivredni fakultet upisao 6 studenata,a ima 80ak zaposlenih. Dokle će drzava placati nerad i javasluk njihov. Skuplji su od Kembridza.

ODGOVORITE
Name

Re

27.12.2023 18:05

Ove školske godine RS ima manje 20.000 studenata!!! Nije li to alarmantno???? Nikoga nije ni briga što mladi bježe glavom bez obzira. Neće da žive u privatnom entitetu.

Name

Poruka istinita

27.12.2023 17:35

Gospodin Ćeranić, treba ustati i pominjati čovjeka. Veliki stručnjak, prošao sve obavestajne poslove. Drugog čovjeka dugo se ne može naći, pored ovog profesora. Na poljani je digao ovaj fakultet, koji je izuzetno potreban i funkcioniše. Digli se neki samozvani, da se promovišu, a pojma nemaju. Dragi Ćeraniću samo napred vodi ovaj fakultet, da imamo kvalitetan kadar koji školujete.

ODGOVORITE
Name

Re Piznavalac

27.12.2023 17:41

Istina. Pa zatvorili bi oni fakultet da tu nisu njihovi članovi. Mnogi bi bilo bolje da idu raditi na PRADIJEDOVA IMANJA.

ODGOVORITE
Name

Žalosno

27.12.2023 18:08

Da je Ćeranić jedini pogledati imovinu Dekana.Poljoprivredni fakultet cvjeta od projekata profesora a učionice po 2-3 studenta.Tuga.

ODGOVORITE
Name

Joja

27.12.2023 20:23

E necete ga smeniti makar svi pocrkali

ODGOVORITE
Name

Sud i ja

27.12.2023 23:35

Lakše malo Joja! Smiri živce, samo polako, svi ćete vi zadužiti ćebe i slamaricu. Sanjaćete slobodu.

Name

Onaj koji zna

28.12.2023 14:28

Strpljenje je mast Božija, al teško onom ko se njome maže. Ma šta pričati o Ćeraniću, davno utvrđeno i konstatovano , ljiga u karakteru i ljudskom obličju. Tragovi njegovi smrde odavno. Kad govno ne zgaziš onda kad je trebalo, ono onda i dalje smrdi. E to je sad ova situacija.

ODGOVORITE