EU otvara pregovore sa Ukrajinom i Moldavijom, BiH na čekanju najmanje do marta
Evropski savjet će otvoriti pregovore za pristupanje Evropskoj uniji sa Ukrajinom i Moldavijom, dok će BiH i dalje ostati na čekanju, saopštio je predsjednik Evropskog savjeta Šarl Mišel.
Bosna i Hercegovina 14.12.2023 | 18:46
"Evropski savjet je dodijelio status kandidata Gruziji. EU će otvoriti pregovore sa BiH kada se postigne neophodan stepen usklađenosti sa kriterijumima za članstvo i pozvao Evropsku komisiju da podnese izvještaj do marta u cilju donošenja takve odluke", saopštio je Mišel.
The European Council has decided to open accession negotiations with Ukraine & Moldova. #EUCO granted candidate status to Georgia. And the EU will open negotiations with Bosnia and Herzegovina once the necessary degree of compliance with the membership criteria is reached and…
— Charles Michel (@CharlesMichel) December 14, 2023
(BN) Foto: Anadolija

Komentari / 27
Ostavite komentarIpe
14.12.2023 19:23Trebali ste obilježiti početak pregovora sa Ukrajinom,na Krimu,lijepo je tamo.Koji ste vi hoštapleri,počinjete pregovore sa zemljama,koje možda do proljeća budu u sklopu Ruske Federacije.
ODGOVORITERealista
14.12.2023 19:53Vala baš. To je dokaz da uopšte neće nikog ni primati a zq nas je to više manje bitno, bitnije je za Srbiju da znaju koliko je EU ozbiljna.
Poletarac
14.12.2023 21:38Hajde sto su u ratu, danas rat izgleda mnogo drugacije nego u proslosti. Meni je istinski smijesno to sto je Ukrajina po svim parametrima najkorumpiranija drzava na tlu Evrope, gori su od nas, Albanije i Moldavije ama bas u svemu... a stanje je bilo takvo jos prije sukoba. I takve ih EU zeli? Ovo je bukvalno komicno.
BLB
14.12.2023 19:29I eu je otisla u pm.
ODGOVORITERe
14.12.2023 19:56Nije EU otisla u p.m.nego neko drugi.
Unija
14.12.2023 19:49Zemjla sravnjena sa zemljom ide u pregovore à bih ne cudno
ODGOVORITEHa Ha
14.12.2023 19:57Znači, Ukrajina koja je u ratu i Moldavija raspala država imaju prednost u odnosu na BIH ! Mi jesmo loši, ali smo kud i kamo bolji ljudi od ovih ! Ove dvije "države" su propale totalno, samo im to niko nije rekao, i sutra, narodi E.U. treba da finansiraju ove rupe bez dna ! Ma ovo nije moguće ,ovo je lažna vijest !
ODGOVORITEMa
14.12.2023 20:14Zavlace ih ko i turke. Ionako ce biti kako se rusi i ameri dogovore i podjele Evropu kao i prije 80god.
A too
14.12.2023 21:01Fonderka i orban bratkooo pomoglii stoo dalje od Evropeee i Evropskih zakonaaaa! Kamuflazaa bratsko potkovana!
re
15.12.2023 12:37Da granicimo sa Rusijom bili bi jos prije 25god u EU tj prvo u NATU.
Kontra eu
14.12.2023 20:02Ko ovakvu eu vise dozivljava...obicna sluga americkim interesima
ODGOVORITEMiroslav
14.12.2023 20:14Prohodan put za EU, je samo za one što su blizo, ili na granici sa Rusima. Trebaju natovcima, da u njihovim državama instaliraju vojnu skalameriju, koja bi pretila Rusima. Sve te države su daleko od bilo kakvog napretka demokratskog, ekonomskog, žive na račun natovih davanja, jedna od njih je čak u ratu, a u njoj glavnu reč vode nacisti. Za dejtonku nema mesta, ona je protektorat jer tako hoće belosvetski banditi, i neka sad neko ugosti ljigavu i podlu, Ursulu i njene sluge? Možda grešim, ali oni neće muslimame u EU, oni neće neposlušne Srbe, oni možda hoće Hrvate, ali žive na pogrešnoj lokaciji, a samo njih da prime nije moguće. Vreme je da tri narod, iz dejtonke oteraju sve te strane prestavnike, legalne i ilegalne, posmatrače visoke i niske, sudije, vojnike,ambasadore što ne poštuju diplomatska pravila, i počnu bez tih lažova uređivati svoju kuću.Siguran sam da je dogovor moguć, ako bacimo svi sve karte na sto, i iskreno počnemo razgovarati.Ako se uspe prevazići strah, ako se poštuje Dejtonski sporazum u svakom slovu, dejtonka može biti udobna za sva tri naroda. Sta rade ovi stranci kod nas, nego potstiču strah, i guraju Srpsku u samostalnost,Hrvate u HB, Bošnjake u neku njihovu državicu? Čini mi se da je to politika i EU, ali ispod stola. Očito čekaju da se ti procesi završe, ali do tada će u EU vladati desnica, i onda će u EU biti isto kao u dejtonki, i oni će se svađati i mrziti godinama. Tri naroda nemaju puno vremena, ili da se kratkom vremenu dogovore sami bez tutora, ili da svak krene putem koji želi. Na EU može računati samo neko ko je utopista.
ODGOVORITENe Kontam
14.12.2023 21:04Kako nema Gruzije na listi za članstvo za E.U. , oni su ostali bez dvije pokrajine, vjerujući E.U. ,SAD i NATO-u ! A da, i Srbija je ostala bez jedne svoje pokrajine, vjerovatno su neke kombinacije između "diktatora i demokrata" ! Što bi naš narod rekao : "otac vas jebo lopovski" !
ODGOVORITEBranci
14.12.2023 21:20Pa mi ispadošmo najveće fukare. Niko nas neće sem naših domaćih krvopija.
ODGOVORITEA
14.12.2023 21:49i nas bi primili po ubrzanom postupku da nam je Rusija susjed ,a mozda i bude?
ODGOVORITEArsenije
14.12.2023 22:24Ako BiH zaratuje mozda je prime u EU po hitnom postupku!
ODGOVORITEIpe
14.12.2023 23:30Ali sad Njemačku da napadnemo,nemoj između sebe da se ubijamo,nek nas Švabo sa ludačkim mrežama fata,
Jaaa
15.12.2023 01:28Nikad ih otvoriti nećete,samo zamajavate uzalud ovu naivnu javnost gospodo,ovakav nakaradan sistem vlasti nije nigdje dobro došao ni po kojem osnovu.
ODGOVORITEDušan
15.12.2023 02:11Treba moliti Boga da nikada ne uđemo u EU. Još ovo malo slobode je ostalo u državama koje nisu članovi eu. Niste svjesni šta vas sve čeka. Nećete moći očistiti svoju kuću, a da ne platite firmu. Čuj svoju kuću. Neće biti vaša kuća. Tvoja je a plačaš kiriju.
ODGOVORITEeh Dule
17.12.2023 09:30Zaboravio narod onu svoju izreku:"kad te vabim,secerom te mamim".
abc
15.12.2023 06:11EU već dugo ovako radi i sada je javno i priznala da za prijem nije bitno ispunjavanje uslova koji se tiču visokih standarda demokratije, ljudskih prava kao i stabilnost ekonomije. Prijem novih članova u EU direktno je vezan za politiku koju ovdje provodi SAD preko vodećih članica EU, Njemačke, Francuske. Zar neko misli da su Bugarska, Rumunija, Hrvatska, pa i u tom trenutku i Mađarska stvarno ispunile sve uslove i standarde za prijem u članstvo? Naravno da nisu, ali su primljene. Za BiH je ovo užasna poruka, poruka kojom se ohrabruju oni koji BiH vide u jako tijesnoj vezi sa Rusijom. Njima je ovo vjetar u leđa. Na žalost.
ODGOVORITEJesu
15.12.2023 17:27Nacisticke a to je najvazniji uslov.
Re Miriskav
15.12.2023 08:27Slažem se sa tobom. Sve strano otijerati, pod hitno. I dogovor između tri Naroda. B i H , su obični ljudi, dobri Domaćini. Mi smo bliski po mentalitetu. Srbije ima dugoročni problem . KOSOVO. MI U B I H TRABA DA PO DEJTONU GRADIMO SVOJU KUĆU. ODE 30 GODINA U PROPADANJU. ZBOG TOGA ODOŠE DIJECA. I ONDA STRANCI ĆE SE NASELITI. MI TREBAMO PAMET U GLAVU. POSLEDNJI JE ČAS. NIKO, KO ODE, NEĆE SE ZA ZAVIJEK OVDJE VRATITI. PROPASAT. Seljak. Srbin.
ODGOVORITEBiH, Srbija i CG
15.12.2023 11:38Bi imale ozbiljne ekonomske uspjehe, a i svi bi bili sa svojima a najvise i najbrojnije smo svi vezani i povezeni bas u ove tri drzave, samim time i realnu mogucnost za saradnju na sve strane svijeta.... Ali to sada ne zavisi od interesa svih nas, nego od zastarjelog narativa kolonizatora.....
Isaik
15.12.2023 11:06Sacekajmo da vidimo hoce li Ukrajina i dalje biti drzava ili samo pokrajina?
ODGOVORITEBice
15.12.2023 23:15Rusija, mozda Ukrajina u tragovima oko Lavova ali i to su minimalne mogucnosti....
Predhumusna
16.12.2023 12:48Znaci i Rusija ulazi u EU na mala vrata!? Ako nas Burle stisne uz Ruju mozda se i BejHa nekako ugura.