Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo pobijedili Cibonu

- Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Cibone rezultatom 84:56 (21:16, 25:13, 15:14, 23:13) u meču 10. kola regionalne ABA lige.

Košarka 03.12.2023 | 21:25

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Majk Tobi sa 23 poena, dok su Luka Mitrović i Jago dos Santos dodali po 11. Kod gostiju, najbolji je bio Domagoj Proleta sa 13 poena, dok su Ivan Perasović i Jakov Mustapić ubacili po 10.

"Crveno-beli" se trenutno nalaze na prvom mestu na tabeli regionalne lige sa devet pobeda i jednim porazom, dok je Cibona 12. sa tri trijumfa i sedam neuspeha.

Crvena zvezda će u narednom kolu gostovati ekipi Mege, dok će Cibona igrati na svom terenu protiv Splita.

U prvih pet minuta večerašnjeg meča ekipe su se smenjivale u vođstvu, a onda je Crvena zvezda zaigrala angažovanije u nastavku i prvu četvrtinu dobila sa 21:16. Domaći košarkaši su serijom 7:0 u 13. minutu prvi put stigli do dvocifrene prednosti 28:16. Crvena zvezda je najveće vođstvo imala u 19. minutu kada je bilo 44:24. Prvo poluvreme je završeno vođstvom domaćeg tima rezultatom 46:29.

Crvena zvezda je nastavila sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a u 29. minutu domaći su vodili sa 61:39. Prednost Crvene zvezde je u poslednjoj četvrtini rasla iz minuta u minut. "Crveno-beli" su do kraja meča zadržali visoku prednost i zasluženo su stigli do ubedljive pobede.

Košarkaši Zadra su ranije danas u Ljubljani pobedili Cedevita Olimpiju 79:73. U subotu su odigrani mečevi: Igokea - Mornar 84:64, Borac - Budućnost 67:88 i FMP - Partizan 61:105, dok je Split u petak na svom terenu pobedio Krku 78:74.

Sutra će biti odigran poslednji meč 10. kola regionalne lige, a u Podgorici od 18 časova će igrati Studentski centar i Mega.

(Tanjug) Foto:Tanjug