POBJEDA: Srbija u polufinalu Svjetskog prvenstva

Vaterpolisti Srbije su u polufinalu Svetskog prvenstva! Posle penal serije savladan je svetski vicešampion Italija. Posle četiri deonice rezultat je bio 11:11, a Delfini su bili bolji u izvođenju peteraca 4:3.

Srbija 25.07.2023 | 10:54

Odlično su olimpijski šampioni počeli meč. Čvrsto su igrali odbranu srpski vaterpolisti, a bolje su koristili svoje šanse u napadu, pa su preko Nikole Jakšića i Đorđa Lazića poveli sa 2:0.

Međutim, u završnici prve deonice došlo je do pada – uspeli su svetski vicešampioni da preuzmu inicijativu, te vežu tri gola za preokret. Međutim, Jakšić je iznudio peterac, a za izjednačenje na kraju četvrtine pogodio je Radomir Drašović.

Dramatično je bilo u nastavku, u korak su se pratile reprezentacije. Propustila je Srbija jedan napad sa dva igrača više, a onda nije iskoristila ni petarac u samoj završnici. Na poluvremenu je rezultat takođe bio izjednačen – 5:5.

Iskustvo su koristili Italijani, pa su svetski vicešampioni nešto lakše dolazili do golova. Međutim, pratili su ih Srbi – kad je bilo najpotrebnije kapitenski je igrao Jakšić, nastavio je da pogađa Strahinja Rašović. U odlučujuću deonicu ušlo se sa poravnatim rezultatom.

Zabeležio je nekoliko važnih odrbana Branislav Mitrović, imala je malo sreće srpska reprezentacija, a onda je fantastičan gol postgao Nemanja Ubović u poslednjem minutu za izjednačenje (11:11). Odbranili su se „delfini“ i odlučivali su penali.