Vučić zatražio od Makrona da uloži dodatni napor i urazumi Prištinu

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Republike Francuske Emanuelom Makronom

Srbija 08.07.2023 | 13:17
Vučić zatražio od Makrona da uloži dodatni napor i urazumi Prištinu

"Kao i uvek, otvoren i ozbiljan razgovor sa predsednikom Makronom, kojem sam predočio posledice opasnog razvoja situacije na Kosovu i Metohiji. Sada već neskriveno nasilje upereno protiv Srba na KiM, sve očiglednije udaljava svaku mogućnost civilizovanog razgovora i pristupa rešavanju otvorenih pitanja.

Naglasio sam da Srbija ostaje privržena dijalogu i očuvanju mira, iako je srpska zajednica na Kosovu i Metohiji jedina etnička grupa u Evropi koja je izložena konstantnom nasilju", napisao je Vučić i dodao:

"Zamolio sam predsednika Makrona da uloži dodatni napor kako bi se prištinska strana urazumila i što pre vratila u okvire konkretnih razgovora, kao i da prestane da obesmišljava sve napore usmerene na deeskalaciju situacije.

Zahvalio sam predsedniku Makronu na spremnosti da sasluša Beograd, kao i na odlučnosti da se dodatno angažuje kako bi se razrešila izuzetno složena i nadasve opasna situacija na KiM."

 

Komentari / 3

Ostavite komentar
Name

Evropski Put

08.07.2023 14:59

Nema predsjednik Makron vremena za druge - situacija u Francujskoj je opasnija nego na Kosovu..

ODGOVORITE
Name

U vakat!

08.07.2023 17:16

Extra!

ODGOVORITE
Name

Nikolas

09.07.2023 07:44

On nemoze svoje francuze urazumit

ODGOVORITE