Na Balkanskom prvenstvu Tea se okitila medaljom

Članica džudo kluba ''KODOKAN'' Banja Luka Tea Simić trenira  džudo od svoje pete godine. Od tada  pa do dana danas postigla je zavidne rezultate , kako na opštinskim,tako i na regionalnim takmičenjima.

Republika Srpska 01.06.2023 | 09:33

U prethodnom periodu Tea Simić bila je prvak Republike Srpske i prvak Bosne i Hercegovine u svojoj kategoriji.Prošle godine osvojila je srebrenu medalju na Balkanskom prvenstvu održanom  2022. godine u Sarajevu.

Ove godine Balkansko prvenstvo je održano u Podgorici. Kokurencija je bila nikad jača, s obzirom da je učestvovalo 12 zemalja.

Tea Simić je učestvovala sa povredom, a u toku polufinalne borbe je zadobila i povredu ruke. I pored svega Tea je na kraju osvojila 3. mjesto, sa 4 pobjede i jednim porazom.