SNSD-ovci jedno pričaju u BL, drugo rade u Sarajevu

"Ove izmjene i dopune zakona o Oružanim snagama BiH definišu politički put kojim će ići BiH. One treba da posluže da međunarodne institucije kažu da se reformski procesi u BiH kreću i da Dodik sarađuje sa bh. institucijama", zaključio je Bosić.

Bosna i Hercegovina 24.05.2023 | 15:50
SNSD-ovci jedno pričaju u BL, drugo rade u Sarajevu

U Sarajevu je danas bilo burno u nastavku sjednice Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, koja je prekinuta 19. aprila nakon što su je napustili poslanici iz Republike Srpske i to prvo opozicije SDS i PDP, a zatim i vladajućih okupljenih oko SNSD-a.

Najburniju diskusiju je izazvao Zakon o izmjenama i dopunama zakona o službi u Oružanim snagama BiH, koji između ostalog predviđa i nova zapošljavanja, odnosno prijem novih vojnika i oficira u Oružane snage BiH.

Dok iz SNSD-a tvrde da su ove izmjene i dopune, koje je predložio Savjeta ministara BiH, u korist zaposlenih u Oružanim snagama BiH i da ne predviđaju prenos nadležnosti, iz SDS-a i PDP-a ističu da je to samo nastavak licemjerne politike SNSD-a iz kog su pred izbore govorili o vraćanju Vojske Republike Srpske, a sada osnažuju bh. Oružane snage.

"Godinu i po slušamo priču da će se staviti van snage Zakon o Oružanim snagama BiH i da će se ići u formiranje vojske Republike Srpske, a danas imate isti taj SNSD koji kroz Savjet ministara kontroliše predlaže izmjene i dopune zakona kojima se jačaju Oružane snage BiH, jer se ide na u novo zapošljavanje i prolongiranje odlazaka u penziju, što ima dugoročan karakter", rekao je poslanik PDP-a Branislav Borenović.

On je istakao da opozicija neće donositi odluke koje se tiču Oružanih snaga BiH dok god Milorad Dodik jasno ne kaže da li se SNSD i dalje vodi zaključcima usvojenim u Narodnoj skupštini Republike Srpske ili je za jačanje Oružanih snaga BiH.

Poslanik SDS-a Predstavničkom domu Parlamenta BiH Mladen Bosić kaže da je interesantno to što poslanici  SNSD-a na sjednici ćute, dok su iz stranaka Trojke (Sabina Ćudić i Saša Magazinović) najglasniji u napadima na opozciju iz Srpske. 

"Ove izmjene i dopune zakona o Oružanim snagama BiH definišu politički put kojim će ići BiH. One treba da posluže da međunarodne institucije kažu da se reformski procesi u BiH kreću i da Dodik sarađuje sa bh. institucijama", zaključio je Bosić.

- Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH na kraju nije prihvatio izmjene Zakona o službi u Oružnim snagama (OS) BiH.

(BN) 

Komentari / 21

Ostavite komentar
Name

Magarac

24.05.2023 16:02

Ako zivis u jednoj zemlji onda je logicno da ti bude drago kad oruzane snage te zemlje jacaju..

ODGOVORITE
Name

Banjaluka

24.05.2023 17:22

Tamo gdje pocinje BiH svaka logika prestaje! Povecanje broja zaposlenih znaci vise radnih mjesta za sve ne samo za bosnjake i hrvate nego i za Srbe.

Name

Rambo

24.05.2023 17:54

Oruzane snage ove zemlje sluze samo za uhljebljavanje tatinih i maminih sinova!Kod ovih poplava slabo ih vidjeh da su negdje priletili u pomoc!To treba pod hitno ukinuti i te novce preusmjeriti na nesto korisno!

Name

Re

24.05.2023 18:18

Komentar je u skladu s tvojim nadimkom

Name

Re Magarac

24.05.2023 18:50

To je tacno,ali oni koji su u skupstini RS donosili odluke o izlasku iz oruzanih snaga BIH i formiranja vojske RS sad izgleda neznaju ni gdje se nalaze ,niti zasto glasaju, ali to su Milokradove gluposti koje izvodi pred svake izbore njegova politika je kratkog daha i neobavezujuca

Name

Bl

24.05.2023 19:39

O kakvoj vi vojsci pričate u B iH,svaka malo organizovanija kompanija za zaštitu je jača,deset kamiona pođe na vježbu na pola puta se pet pokvari,dajte budimo realni.

Name

Marko

24.05.2023 16:08

STA PRICAJU OVI MAJMUNI IZ OPOZICIJE

ODGOVORITE
Name

Re

24.05.2023 16:26

Komentaarise ono sto je pozicija rekla prije godinu i vise dana, da li to vazi ili ne sada?

Name

re

24.05.2023 16:38

Ma, jedu govna ko i ti.

Name

BLB

24.05.2023 16:41

Moj markane svi ste vi nekad bili opozicija i tad ste lijepo i razumljivo govorili, ali kad se docepate vlasti za sekund sve zaboravite, jedino za vlastiti dzep nikad niste zaboravili. Tako da obicnim narodu dođe svejedno ko je trentno na vlasti, jer ste svi isti.

Name

Re

24.05.2023 16:51

Zašto vrijeđaš ljude koji su postavili logično pitanje nakon zaključaka naše Skupštine.

Name

Re Marko

24.05.2023 16:54

Gdin Borenovic se borio u ratu za Republiku za razliku od Mile Ronhila dezertera i svercera koji je zaradjivao na nasoj krvi

Name

Re Re Marko

25.05.2023 08:02

Ono za sta se Borenovic borio u Dejtonu je ugaseno potpisima Hrvatske, Bosne, Srbije i medjunarodne zajednice. Rat je zavrsen, prestanite pricati ljudima bajke o podjeli drzave, ili pocnite raditi za zivotni standard gradjana Bosne i Hercegovine ili se je.ite zajedno i opozicija i vlast

Name

Lokalno

24.05.2023 16:36

Sve je to logicno, jer Sarajevo je vec druga drzava..

ODGOVORITE
Name

Ре марко

24.05.2023 16:52

Нема већег мајмума од тебе.Извињавам се мајмуну,поредити тебе са?њима је велика увреда за мајмуне.Магарчино једна

ODGOVORITE
Name

Za Marka Idiota

24.05.2023 16:56

Gdin Borenovic zna sta je borba za Republiku kako u miru a posebno u ratu za razliku od Mile dezertera . Ops Marko pa crveni slave HVO pogrijesio sam vi i ne znate kako izgleda uniforma VRS

ODGOVORITE
Name

Глобус

24.05.2023 17:15

Када Додик оде на пут изван РС СНСД изгласа пренос надлежности са РС на Бих. Да

ODGOVORITE
Name

Rale

24.05.2023 20:04

Sve super tačno rečeno, samo da dodam da i ostale stranke, političari i funkcioneri sve isto rade i funkcionišu na isti način. Ajmo u EU!!!!

ODGOVORITE
Name

Vila

24.05.2023 20:40

Obdje se nezna ni ko pije ni ko placa.Narod treba ovu bagru rastjerati i uzeti sve u svoje ruke.

ODGOVORITE
Name

BL

25.05.2023 00:41

SDA je skinut, hajd sad SNSD i HDZ

Name

Предатор

24.05.2023 20:40

А тек што краду....

ODGOVORITE