"Zvezda" povela u polufinalnoj seriji ABA lige

- Košarkaši "Crvene zvezde" pobedili su večeras u Beogradu ekipu Budućnosti rezultatom 93:55 (30:16, 21:17, 22:10, 20:12) u prvom meču polufinala plej-ofa regionalne ABA lige.

Košarka 14.05.2023 | 22:01

"Crvena zvezda" je povela 1:0 u polufinalnoj seriji, koja se igra na dve pobede. Drugi meč biće odigran 23. maja u Podgorici. Termin eventualne majstorice biće naknadno saopšten.

Najefikasniji u večerašnjem meču u ekipi "Crvene zvezde" bio je Filip Petrušev sa 17 poena, dok je Ben Bentil dodao 13. Luka Mitrović i Fakundo Kampaco su ubacili po 11 poena, a Luka Vildoza 10. Kod gostiju, najbolji je bio Erik Grin sa 13 poena.

Budućnost je bila ravnopravan rival "Crvenoj zvezdi" samo u prvih četiri minuta (9:9). "Crveno-beli" su serijom 21:7 prvu četvrtinu dobili rezultatom 30:16. Prednost Crvene zvezde je u drugoj četvrtini rasla iz minuta u minut, a domaći tim je na poluvreme otišao sa vođstvom od 51:33.

Košarkaši aktuelnog šampiona ABA lige su nastavilin sa atraktivnom igrom i u trećoj četvrtini, a u 29. minutu bilo je 73:41 za "Crvenu zvezdu".

Domaći su do kraja održavali visoku prednost i zasluženo su stigli do ubedljive pobede.

(Tanjug) Foto: Tanjug