Crvena zvezda poražena od Cibone u 20. kolu ABA lige

- Košarkaši Cibone pobedili su danas u Zagrebu ekipu Crvene zvezde rezultatom 85:81 (22:24, 17:16, 22:27, 24:14) u meču 20. kola regionalne ABA lige.

Košarka 05.03.2023 | 18:35

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Filip Petrušev sa 15 poena, dok je Luka Vildoza dodao 14. Nemanja Nedović je postigao 13, a Fakundo Kampaco i Ognjen Dobić su ubacili po 12 poena. Kod domaćih najbolji je bio Borna Kapusta sa 24 poena, dok je Krešimir Radovčić ubacio 17.

"Crveno-beli" su drugi na tabeli sa skorom od 17 pobeda i dva poraza. Zvezda ima i meč manje. Cibona je zabeležila osam pobeda i 12 poraza.

Košarkaši Crvene zvezde će u narednom kolu ABA lige gostovati Partizanu, dok će Cibona dočekati Budućnost.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu u većem delu prve četvrtine. Cibona je u devetom minutu imala najveće vođstvo od 22:16, ali je Crvena zvezda serijom 8:0 prvu četvrtinu rešila u svoju korist 24:22. "Crveno-beli" su u 15. minutu poveli 37:29, a domaći košarkaši su serijom od 10:0 preokrenuli na 39:37. Crvena zvezda je trojkom Kampaca dobila prvo poluvreme 40:39.

Gostujući košarkaši su vodili u većem delu treće četvrtine, a Zvezda je najveću prednost imala u 25. minutu kada je bilo 53:46. Treća četvrtina završena je vođstvom gostiju od 67:61.

"Crveno-beli" su poveli 70:61 na startu poslednjeg dela meča. Košarkaši Cibone su potom zaigrali angažovanije, a na dva minuta i 26 sekundi pre kraja domaći su poveli 78:73. Domaći su na oko 70 sekundi pre kraja stigli do 81:75. Zvezda je smanjila na 81:80. Košarkaši Cibone su na kraju u neizvesnoj penal završnici uspeli da stignu do pobede. Crvena zvezda je zabeležila tek drugi poraz ove sezone u ABA ligi.

(Tanjug) Foto: Tanjug