Crvena zvezda poražena u Bolonji od Virtusa

- Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Bolonji od ekipe Virtusa rezultatom 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21) u meču 22. kola Evrolige.

Košarka 31.01.2023 | 23:11

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Tornike Šengelija sa 15 poena, dok je Kajl Vims ubacio 13. Srpski košarkaš Miloš Teodosić postigao je šest poena i imao dva skoka i devet asistencija za 24 minuta na terenu. U ekipi Crvene zvezde najbolji je bio Luka Vildoza sa 20 poena, dok je Dalibor Ilić dodao 10.

Crvena zvezda i Virtus imaju po 10 pobeda i 12 poraza. "Crveno-beli" će u narednom kolu Evrolige u četvrtak od 20.30 sati igrati u Milanu sa Armanijem, dok će Virtus dan kasnije gostovati Asvelu.

Virtus je dobro otvorio meč i poveo 9:2. Prednost domaćeg tima rasla je iz minuta u minut, a Virtus je prvo četvrtinu dobio rezultatom 30:14.

Italijanski tim je drugu četvrtinu otvorio trojkom Marka Belinelija i poveo 33:14. Igralo se potom poen za poen, a u 15. minutu bilo je 40:25 za Virtus. Košarkaši Crvene zvezde su nešto angažovanijom igrom u finišu druge četvrtine uspeli da smanje prednost domaćeg tima na 48:35.

Virtus je na startu treće četvrtine održavao prednost od 13 poena, ali su domaći košarkaši zaigrali angažovanije u finišu i u poslednji deo meča ušli sa vođstvom od 70:51.

Košarkaši Crvene zvezde su u poslednjoj četvrtini zaigrali angažovanije, ali je Virtus na kraju slavio rezultatom 84:72.