Bolan poraz u Izraelu: Partizan izgubio od Makabija

Košarkaši Partizana poraženi su od Makabija rezultatom 90:81 u 18. kolu Evrolige.

Sport 11.01.2023 | 23:09
Bolan poraz u Izraelu: Partizan izgubio od Makabija

Partizanova serija od četiri uzastopne pobede upravo je prekinuta i Makabi je po osmi put ove sezone odbranio domaći teren uz samo jedan poraz i to onaj od Barselone.

Sada je ekipa Željka Obradovića na skoru 8 pobeda i 10 poraza, a u narednom susretu u Štark Areni dočekuju "dužnika" iz oktobra, ekipu Baskonije.

Što se ovog susreta tiče, Partizan ga je otvorio katastrofalno i dozvolio Makabiju da krene meč serijom 12:0 od čega je dve trojke dao Bonzi Kolson iz levog kornera, a Partizan ne koristi male faulove.

Ponovo je skok bio bolja crno-belih, Makabi jeste najbolji ofanzivni skakač u Evroligi, ali je isuviše lako dolazio do drugih šansi, da bi Egzum nekako uspeo da trgne ekipu u finišu četvrtine i da posle "milion" grešaka na semaforu stoji 24:13.

Malo su se trgli igrači Partizana u drugom kvartalu, razigrao se i kapiten Kevin Panter, a stigla je i važna trojka u tranziciji koji je ubacio Uroš Trifunović.

Do tada je poene uglavnom postizao Zek Ledej, dok se i Egzum priključio u drugom delu prve četvrtine, a koliko god da je Kolson bio raspoložen za igru, toliko je Makabi loše šutirao.

Bilo je i loše selekcije faulova Partizana, ali su zahvaljujući nekim dobrim odlukama i promašajima Makabija na poluvreme otišli sa zaostatkom od sedam poena, 46:39.

(B92  Foto: Starsport)

Komentari / 0

Ostavite komentar