Desetoro mrtvih, među njima petoro djece kod Liona
- Desetoro ljudi, među kojima petoro djece, poginulo je u požaru koji je rano jutros izbio u stambenoj zgradi kod francuskog Liona, javio je Rojters.
Svijet 16.12.2022 | 08:40
Ministar unutrašnjih poslova Francuske Gerald Darmanin rekao je da su poginula djeca koja su imala od tri do 15 godina.
U požaru su četiri lica teško povrijeđena, a 10 je lakše povrijeđeno.
Darmanin je naveo da uzrok požara još nepoznat, te da će biti pokrenuta istraga šta ga je izazvalo.
Požar je gasilo oko 170 vatrogasaca sa 65 vozila, izbio je oko tri časa.
Ministar je pohvalio rad vatrogasaca koji su spasavali ljude u izuzetno teškim uslovima.
Prema riječima Dejvida Anotele, člana Federacije vatrogasaca Francuske, vatra je krenula iz prizemlja zgrade, a požar se širio prema gore.
"Riječ je o zgradi koja se sastoji od podruma i sedam spratova. Gorjela su tri sprata", rekao je on.
Ten people, including five children, killed in fire in apartment building near Lyon, France, the local government says pic.twitter.com/2oPlyyGQ9P
— TV3Ghana (@tv3gh) December 16, 2022
(Srna Foto: Tviter)
Komentari / 5
Ostavite komentarĐ. B.
16.12.2022 07:55Izgleda da je zapalio opušak cigarete kojeg je neodgovorni prolaznik bacio u žardinjeru ispred zgrade.
ODGOVORITEMiško
16.12.2022 11:40Ko god da si, teško će biti da si čovjek, djeca su stradala. Nadam se da takvi kao ti nikada neće dobiti svoju djecu, bila bi velika greška
Jaran
16.12.2022 08:20Demokratija .....
ODGOVORITE?
16.12.2022 09:48Pojasni komentar svega ti
Re:Jaran
16.12.2022 11:00Bas vala. De pojasni kakve veze ima demokratija sa ovim molim te.