Argentina stigla do polufinala, čeka ih Hrvatska

- Fudbalska reprezentacija Argentine večeras je savladala Holandiju na Svjetskom prvenstvu u Кataru nakon boljeg izvođenja penala, a u polufinalu će igrati protiv Hrvatske.

Fudbal 09.12.2022 | 23:00

Strijelac prvog pogotka za Argentinu bio je Nahuel Molina u 35. minutu, a Mesi je u 73. minutu iz penala povećao prednost na 2:0. To je bio njegov 95. gol za reprezentaciju.

Za Holanđane je oba gola postigao Vaut Veghorst, prvi u 83. minutu, a drugi u posljednjim sekundama regularnog toka meča - 101. minuti, kada je obezbijedio produžetke.

Ovo je ujedno i najkasnije postignut pogodak na svim utakmicama mundijala ikada.

"Gaučosi" će u utorak, 13. decembra, igrati sa Hrvatskom u polufinalnom meču u Lusailu.

Reprezentacija Hrvatske pobijedila je danas Brazil nakon boljeg izvođenja penala.

(Srna Foto: Profimedia)