Košarkašice Srbije srušile izuzetno jaku Frncusku

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, u petom kolu B grupe prve faze Svetskog prvenstva u Sidneju, pobedila je izuzetno jaku Francusku i sa skorom 3-2 ide u eleminacionu rundu.

Košarka 27.09.2022 | 11:30

Naš tim je i pre ove utakmice obezbedio plasman u četvrtfinale, za koje će se žreb obaviti kasnije, posle poslednje utakmice dana Australija – Japan, a potencijalni rivali su dva prvoplasirana tima iz A grupe - SAD i Кina.

Uvodni minuti meča protekli su u prilično izjednačenoj igri, da bi Srbija u 5. minutu posle poena Nogić i Race povela sa rezultatom 11:6. Tri minuta kasnije, sjajna Anderson je vezala čak devet poena, trojku, dve dvojke i dva penala, i donela našem timu rezultat 24:10. Francuskinje su odgovorile mini-serijom 7:0, pa je na kraju prve deonice bilo 24:17.