Đorđe Lukić pobjednik šahovskog turnira u HR

Đorđe Lukić (11) iz Doboja, član šahovskog kluba "Svetozar Gligorić" Bijeljina, osvojio 1. mjesto, pobjednički pehar i zlatnu medalju.

Ostali sportovi 18.09.2022 | 20:12

U mjestu Brestovac, Republika Hrvatska, danas je održan 1. Međunarodni šahovski turnir opštine Brestovac u Brestovcu, gdje je učestvovalo 66 takmičara iz Republike Hrvatske i Republike Srpske - BiH .

Turnir se igrao u Brestovcu u prostorijama Vatrogasnog doma sa tempom igre od 10 minuta po igraču uz dodatak od 5 sekunde za svaki odigran potez (Rapid) .

Đorđe Lukić je nastupao u mješovitoj grupi šahistkinja i šahista  do 14 godina ( Ž 14 i M14) i osvojio prvo mjesto u konkurenciji od 30 takmičara iz Republike Hrvatske odigravši ukupno  8 partija bez poraza (7,5/8).

Organizator Međunarodnog šahovskog turnira  je bio Šahovski klub „ Brestovac“ iz Brestovca, Republika Hrvatska, direktor turnira Pejo Martić., glavni sudija NA Krunoslav Lešić i NA Tomica Švajda.