Vaterpolisti Srbije demolirali nemoćne Slovence

Vaterpolo reprezentacija Srbije overila je drugo mesto u grupi D na Evropskom prvenstvu u Splitu.

Sport 02.09.2022 | 14:12

Srbija je u poslednjem kolu savladala Sloveniju rezultatom 17:6 (5:2, 2:3, 6:1, 4:0).

Izabranici selektora Dejana Savića pokazali su karakter nakon bolnog poraza od Mađarske (7:16) u drugom kolu takmičenja.

Delfini su se podigli iz pepela i sav bes iskalili na nemoćnim Slovencima.

Srbija će u nedelju odigrati meč osmine finala, a protivnik će joj biti trećeplasirana ekipa iz grupe B - najverovatnije Francuska.

Srbija je dobro počela meč i povela sa 4:1, da bi prvu deonicu završila rezultatom 5:2.

U drugoj četvrtini Slovenija je uspela da se vrati u meč i u dva navarta pridje na samo jedan gol razlike. Ipak u nastavku Srbija je serijom 7:0 rešila pitanje pobednika.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Strahinja Rašović sa četiri gola, dok su po dva pogotka dodali Radomir Drašović, Djordje Vučinić, Nemanja Vico, Ognjen Stojanović i Viktor Rašović.

Bolji od ostalih u poraženoj reprezentaciji bio je Benjamin Popović sa dva gola, a četvorica igrača su postigla po gol.