Nadal krvavog nosa do trećeg kola u Njujorku

Rafael Nadal nastavlja pohod ka 23. grend slem tituli.

Tenis 02.09.2022 | 07:58

Španski teniser nije briljirao, daleko od toga, ali mu je i to bilo dovoljno da pobedi Italijana Fabija Fonjinija 2:6, 6:4, 6:2, 6:1 i posle 163 minuta igre plasira se u treće kolo.

Tako se Nadal revanširao Fabiju za poraz u trećem kolu na istom turniru 2015. godine.

Gledali smo veoma neobičan meč, sa mnogo oscilacija i kod jednog i kod drugog, na kraju je Nadal bio taj koji je uspeo da nađe svoj ritam i dođe do trijumfa.

Nije to bio sjajan tenis, mada je bilo zaista nekoliko vrhunskih poena, preovlađivale su greške na obe strane, a na kraju ih je više napravio Fonjini.

Obojica su meč počeli u nekom sporom ritmu, kao da su bili nedovoljno zagrejani, mnogo su grešili.

Posebno je pasivan bio Nadal koji je pravio sijaset grešaka iz bekhenda, a Fonjini je to iskoristio da uz dva brejka, u trećem i sedmom gemu dođe do seta prednosti, 6:2.

Drugi set je počeo uz čak pet brejkova, tri je napravio Italijan, dva Španac, ali je Fonjini na 4:2 i bukvalno na korak do seta, potpuno stao.

Izgubio je četiri gema zaredom i Nadal se iz užasne pozicije vratio u meč i izjednačio na 1-1.