Lana Pudar u finalu SP na 200 metara delfin!

Lana Pudar plasirala se u novo finale Svjetskog prvenstva u velikim bazenima. Mostarka je izborila plasman među osam najboljih plivačica svijeta u disciplini 200 metara delfin u Budimpešti.

Sport 21.06.2022 | 21:49

Šesnaestogodišnjakinja je u prvoj polufinalnoj trci zauzela 2. mjesto uz vrijeme 2:07:58 i tako izborila novo finale Svjetskog prvenstva na velikim bazenima u Mađarskoj.

Hali Flickinger bila je najbrža u polufinalnoj grupi uz vrijeme 2:05:90. A treće mjesto pripalo je Yufei Zhang koja je kasnila za Pudar 18 stotinki.

Lana je na početku trke zaostajala za nekoliko vodećih plivačica, ali je u posljednjih 50 metara ubacila u brzinu više i ekspresno završila na drugoj poziciji grupe polufinala.

Ovo je drugo polufinale za Lanu Pudar poslije osmog mjesta u disciplini 100 metara delfin prije nekoliko dana.

Finale na 200 metara delfin na rasporedu je sutra od 18 sati.