Rjapkov: SAD nameće priču o svjetskom ratu
"Skrećem vam pažnju na činjenicu da mi ne preuzimamo nikakav korak, bilo da je verbalan, u vidu izjava, ili bilo čega, koji bi mogao da se smatra eskalacijom. U međuvremenu, lider SAD otvoreno priča o opasnosti od izbijanja trećeg svjetskog rata", kazao je Rjabkov, prenosi TAS S.
Svijet 12.03.2022 | 12:35
Ruski zamjenik ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov izjavio je danas da američki predsjednik Džozef Bajden želi da zaoštri situaciju i uvede američki dnevni red cjelokupnoj međunarodnoj zajednici pominjući rizik od trećeg svjetskog rata.
"Skrećem vam pažnju na činjenicu da mi ne preuzimamo nikakav korak, bilo da je verbalan, u vidu izjava, ili bilo čega, koji bi mogao da se smatra eskalacijom. U međuvremenu, lider SAD otvoreno priča o opasnosti od izbijanja trećeg svjetskog rata", kazao je Rjabkov, prenosi TAS S.
On smatra da je to Bajdenov pokušaj igre nerava, da SAD uvedu svoj dnevni red cijeloj međunarodnoj zajednici.
"Za nas su jasni destruktivni ciljevi koji stoje iza ove izjave", poručio je Rjabkov.
Rjabkov je rekao da prijedlozi o bezbjednosnim garancijama koje je Rusija poslala Sjedinjenim Državama i NATO prije ulaska ruskih snaga u Ukrajinu više ne važe jer se situacija potpuno promijenila.
(Agencije)

Komentari / 12
Ostavite komentarRazum
12.03.2022 11:50Toliko licemjera eskalirali agresiju i sada je brana propagandom. Sav normalan svet vidi da Putin ubija ljudsko dostojanstvo i pravo na zivot u svojoj zemlji. To nije moguće novim opravdati a nemoli ovakvim zatupljenim izjavama
ODGOVORITERe
12.03.2022 14:40Putin samo cisti Ukrajinu od nacista,koja su pretnja Rusiji.
Marko,Njemacka
12.03.2022 12:13jos malo,pa ce biti da je amerika napala ukrajinu.Dajte ljudi,budite realni
ODGOVORITEPerfidno
12.03.2022 14:43Lukavo, podlo, davno......
NR
12.03.2022 12:41Klasična zamjena teza. Amerika se javno izjasnila da ne želi rat da Rusijom niti svjetski rat. Rusi ćute po tom pitanju. Recite i vi da ne želite rat. I obustavite ovaj koji ste započeli.
ODGOVORITEAmerika ne
12.03.2022 12:51Ali bankari da, oni upravljaju nasum zivotima...
Jašta
12.03.2022 12:59Rat do zadnjeg ukrajinca tj.evropljanina.nek idu u ameriku pa nek ratuju koliko hoće
ODGOVORITEAzem
12.03.2022 13:18Staviš nuklearne snage u stanje visoke pripravnosti … i ne radiš ništa na izbijanju svjetskog rata. Praviš liste neprijateljskih zemalja … čisto onako iz zafrkancije a nikako sa prijetećim namjerama. Kažeš da su ekonomske sankcije ravne objavi rata … a ako ti skoro cijeli svijet na taj način objavljuje rat ti ipak ne govoriš o svjetskom rat. Kažeš da ne napadaš Ukrajinu … a za dvije nedjelje uništiš desetak gradova, napraviš tri miliona izbjeglih. Pošalješ dvije stotine hiljada vojnika u Ukrajinu … a ne vodiš rat u njoj. Slike pokazuju sravnjene gradove … ti pričaš o uništavanju nacistickih vojnih postrojenja. Fakat, zar iko normalan u toj Rusiji moze očekivati da svijet proguta sve ove gluposti?
ODGOVORITEA sto su stavljene
12.03.2022 14:41U pripravnost? Onako iz ceifa? A zar nisu neprijateljske i ti si ali zahvali srbuma pa nisi na listi!
Nada
12.03.2022 16:30Jel mislite svijet na čelu sa Amerikom koja uradi ono zlo na Kosovu. Al Kosovo ma to je bilo i prošlo jel da. Bar malo budite realni prema svima u sukobu.
Re
12.03.2022 17:05Sa nacistima samo ostro.
Kruško
12.03.2022 13:45Neki i kod nas priželjkuju rat... Strpljenja, kod nas se ratuje svakih 50 godina...
ODGOVORITE