U Bugarskoj redovi za ulje - čovjek umro čekajući
Jedan 77-godišnjak preminuo je čekajući u redu da kupi jestivo ulje u bugaskom gradu Burgasu. To se dogodilo u jednom od velikih hipermarketa, prenosi Novinite.com na engleskom. Promotivna cena po kojoj je hteo nameravao da kupi ulje bila je 2,99 leva (1,52 evra) za bocu ulja.
Svijet 12.03.2022 | 11:13
U radnji je bio sa prijateljem. Red je bio dugačak 500-600 metara. Nakon dugog čekanja, čovek je umro kada je konačno stigao do paleta sa jestivim uljem, prenosi bugarski medij. Hitna pomoć je došla na lice mesta i utvrdila smrt čoveka.
Lokalci su ogorčeni što moraju da čekaju satima kako bi kupili ulje u radnjama. Situacija je slična ispred svih velikih prodavnica tog lanca u Burgasu.
"Čovek je umro u radnji. Gurali su ga i pozlilo mu je. Ovo je ludost. Ljudi kažu da je pao, poplaveo i umro. Red je bio ogroman“, rekla je jedna od žena koja je tu bila u kupovini.
Ispred hipermarketa i u drugim gradovima Bugarske se pružaju redovi, a neke prodavnice u prestonici već uvode ograničenja na kupovinu ulja zbog masovnog pravljenja zaliha, koje je dovelo do rasta cena na čak 5,5-6,5 leva za litar.
Samo u protekloj nedelji, cena suncokretovog ulja skočila je za 1,5-2 leva, u nekim slučajevima i više, prenosi Novinite.com.
(B92)

Komentari / 11
Ostavite komentarTuzna prica
12.03.2022 11:01Ovo nam je demokratija dala . Zapad je uveo sebi i ostalima sankcije. Kakvi ludaci vladaju ovim svijetom ??? Bice jos gore.
ODGOVORITEBorac
12.03.2022 14:44Slavite nato i sankcije.
Василије
12.03.2022 11:05Основне вредности на којима почива ЕУ је слободан проток људи, робе, капитала и информација. Флоскула са којом замајавају на стотине милиона људи.
ODGOVORITEZuj
12.03.2022 16:43Pa slobodan je protok robe, samo je narod glup i u EU i van EU, i u bilo kojem dijelu EU. Ulja ima dovoljno za sve, ali se majmuni ovako skupe u 7 ujutru i sve pokupuju, po 30 litara. I treba da crknu u redu, neka ga sad polivaju njegovim uljem. Ne mozes kupis litar ulja da djetetu napravis jelo, jer su ovi metuzalemi obezbjedili sebe za dva zivota, a litar ulja im bude mjesec dana, koliko jedu.
Mitar
12.03.2022 11:31Eto vam vaše EU.
ODGOVORITERe
12.03.2022 16:00A ti idi u Aziju ili Afriku, ako smatras da je tamo bolji zivot!
Realno
12.03.2022 11:59Biti ili ne biti u EU??
ODGOVORITERe
12.03.2022 15:25Da je dobro u EU ne bi Englezi izasli.
Tatar
12.03.2022 12:13Da li ovo citaju nasi politicari.Sto ti je pusta nafaka.Tako blizu a tako daleko Ne moze koliko ti hoces nego koliko ti je odredjeno
ODGOVORITER Milan
12.03.2022 14:24Žao mi je čovjeka, ali nešto smo se svi pogospodili.....pa, još uvijek ima onih finih, malih kvartovskih trgovina...i često je tamo i jeftinije no u velikim objektima...a da ne govorimo o mnogo toplijoj i prijatnijoj atmosferi..!!
ODGOVORITEMirko
14.03.2022 12:39Odmah obustaviti sve pregovore o pristupanju EU, čuj članica unije a nemaju ni jestivog ulja dovoljno.
ODGOVORITE