Ovo bi moglo pomoći Đokoviću pred sudom
Ovo bi moglo da pomogne Novaku da "dobije slučaj" pred viktorijanskim sudom
Tenis 08.01.2022 | 08:50
Najbolji srpski teniser, Novak Đoković bio je zaražen koronavirusom 16. decembra 2021. godine, pre oko samo 20 dana, stoji u dokumentima koji su priložili njegovi advokati u sudu, a na osnovu kojih je dobio medicinsko izuzeće za ulazak u Australiju.
Smatra se da bi to moglo da promeni tok i pomogne najboljem srpskom teniseru da "pobedi" na sudu, prenosi BBC.
- Datum prvog pozitivnog PCR kovid testa bio je 16. decembar - kažu advokati Novaka Đokovića.
Podsetimo, Novak je ušao u Australiju na osnovu medicinskog izuzeća koje su mu dodelila dva nezavisna medicinska tela, a koja su mu dopustila da se nadmeće na Australijan openu. Prema, kako se tada mislilo, važećim pravilima, bilo je dovoljno da je osoba preležala kovid nakon 31. jula 2021. godine ili da je u tom momentu imala zarazu koronavirusom.
Međutim, kasnije je otkriveno da su organizatori prvog Grend slema napravili veliku grešku, odnosno da nisu informisali tenisere o promenama koje je uvela Federalna vlada u novembru, a koja je tada "povukla" ove članove iz svog pravilnika.
Dodatni problem pravi činjenica da i dan danas na sajtu Vlade Viktorije stoji da teniseri mogu da dobiju medicinsko izuzeće ukoliko su preležali kovid u poslednjih šest meseci ili ga imaju u trenutku kada su želeli da prime vakcinu protiv kovida.
(Telegraf Foto: Tanjug/AP)
Komentari / 12
Ostavite komentarE moj Nole
08.01.2022 08:18ne pravi se budala i vakcinisise .. kao i mi svi ostali..
ODGOVORITERe
08.01.2022 10:29Vidi se po pisanju da si nepismen i dasi glup! Samo takvi se i pelcuju! Požuri na četvrtu dozu dok nije nestalo idiote! U BiH je do sad ukupno pelcovano 25,2% ljudi samo treba i špricati takve glupandere kao što si ti!
Prika bn
08.01.2022 10:44Samo zanima kad je neko od vas pametnjakovića čuo da novak neće da se vakciniše, on kaže da niko nemora da zna dal je vakcinisan. Zašto nisu priznate sve vakcine. I koliko ima pozitivnih koji su vakcinisani. Bolje ćutati. Đoković će nakraju debelo naplatit svaki minut proveden u zatvoru
Zasto
08.01.2022 11:29Demokratija po SAD modelu nek svako radi sta hoce ali nek se placa
Re
08.01.2022 10:04S pravom su ga zadrzali. 16 dec bio zarazena zaraza traje 14 dana i moras biti izolovan i 7 dana posle opet se moras testiratida se dokaze da si negativan i da si prebolovao koronu. I tek onda mozes putovat i raditi. On se pravi pametan i nek sad sjedi gdje je tu je
ODGOVORITERe re
08.01.2022 10:17Nepismen si i ne komentarisi. On vec ima vizu koju je dobio na osnovu ispravne dokumentacije. Trebas pratuti odpocetka situaciju pa bi bio upucen!!
Konj
08.01.2022 10:38Dvije godine ispiraju mozak s koronom i ti jos nista nisi naucio
RE
08.01.2022 11:09NE ZNAS NISTA STA SE DESAVA, NI JEDAN DETALJ A VEC SUDIS. ODKUD TI ZNAS DA SE NIJE PONOVO TESTIRAO? SVE VAKCINISANI ZNATE. STO VAS VISE PUTA BOCNU VI STE SVE PAMETNIJI.
?????
08.01.2022 11:30A ljudska prava ? Ne serite vise prelezao je koronu i nece vakcinu , dobio je uredno vizu a vi jedete g..na.
Corona
08.01.2022 10:30Ne bi trebalo biti problema , ali ako testiranje pokaze da ima toliku razinu antitijela, znaci skoro 100% ako ju je prebolio skoro, sto normalno nije tacno.Sve je to kobojagi upravo bilo radi OA.
ODGOVORITEE moje budale
08.01.2022 11:10Ustanite mirno kad komentariste o Noletu...idioti jedni.
ODGOVORITEГоран
08.01.2022 11:29А ви сте мјерило ко је паметан,шта има?Мени нема већих будала и полтрона од ових што су се вакцинисали,шта ћемо сад???Кад причате о Нолету устаните,а мозак немојте да тражите,јасно је да га нема!!!
ODGOVORITE