Crveno-beli u krcatom Pioniru pobijedili Partizan

U prvom derbiju ove sezone, Crvena zvezda je kao domaćin u dvorani Pionir pobedila Partizan rezultatom 71:56 (15:8, 17:13, 15:19, 24:16) u 8. kolu ABA lige.

Košarka 14.11.2021 | 21:03

Pred prepunim tribinama crveno-beli su odličnom odbranom obezbedili sedmu pobedu u sezoni, dok su crno-beli zabeležili prvi poraz u regionalnom takmičenju.

Luka Mitrović je predvodio crveno-bele fantastičnom partijom u kojoj je postigao 16 poena, uz sedam skokova i dve asistencije. Mitrović je meč završio sa indeksom korisnosti od 22, a podršku je imao u vidu Nikole Kalinića (14 poena, tri skoka, pet asistencija) i Ognjena Dobrića (15 poena, šest skokova i tri asistencije).

Napeto je bilo na parketu, ali i na tribinama. Utakmica je počela serijom prekida zbog ubacivanja na teren papira koje su navijači Crvene zvezde koristili za koreografiju, ali i zbog skandiranja i vređanja Željka Obradovića, trenera crno-belih, koji je vodio prvi večiti derbi otkako se vratio u Partizan.

Posle prvih 10 minuta na semaforu je pisalo 15:8, a domaćin je na poluvreme otišao uz 11 poena prednosti - 32:21.

Nastavak je doneo pravi roler koster na terenu, jer je Zvezda prvo stigla do, u tom trenutku maksimalnih 17 poena prednosti, a onda, kada je delovalo da su košarkaši Partizana grogirani, ekspresno su se vratili u meč.

Alen Smailagić je u tom trenutku vodio crno-bele sjajnom igrom i borbom na obe strane terena, a Partizan je, zahvaljujući seriji 15:3, u poslednjih 10 minuta ušao sa pet poena zaostatka - 45:40.

Ipak, tada je usledio veliki pad, Zvezda je odigrala odličnu četvrtu četvrtinu u kojoj je serijom trojki Kalinića, Dobrića i Lazića povratila potpunu kontrolu i do kraja uspela da završi posao bez problema.

U ekipi Partizana, Smailagić je imao 15 poena, uz devet skokova, a Madar je dodao 14 poena.

(Kurir Foto:Starsport)