Svjetski kup: Lana Pudar osvojila bronzu

Sjajne vijesti dolaze sa Svjetskog kupa u Kazanju. Plivačica iz Bosne i Hercegovine Lana Pudar osvojila je treće mjesto u disciplini 100 metara leptir sa vremenom 57.39, te je tako osvojila prvu medalju na ovim takmičenjima.

Ostali sportovi 30.10.2021 | 18:44

Sjajna mlada plivačica iz BiH Lana Pudar ispisala je istoriju osvojivši bronzanu medalju na Svjetskom kupu u disciplini 100 metara delfin.

Pudar je izborila treće finale na ovogodišnjem Svjetskom kupu u Kazanju, a danas je došla i do prve medalje.

U pitanju je disciplina 100 metara delfin na kojoj je Pudar isplivala vrijeme 57.39. To je za BiH prva medalja u istoriji ovog takmičenja.

Zlatnom medaljom se okitila Ema Mekion (55.63 ),a druga je bila Marija Ugolkova koja pliva za Švajcarsku (56.89).

Zaista sjajan uspjeh za mladu takmičarku koja je i prije medalje izbrorila plasman u dva finala i pokazala da je veliki talenat.