Srbija savladala Azerbejdžan

Fudbalska reprezentacija Srbije je savladala Azerbejdžan sa 3:1 (1:1) u veoma zanimljivom, a na momente i dramatičnom meču pretposlednjeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Fudbal 12.10.2021 | 22:40

Junak pobjede bio je Dušan Vlahović, koji je dao prva dva gola (za 1:0 i 2:1), a pritom i izborio jedanaesterac za "orlove", koji su u 45. minutu doživjeli šok, usljed primljenog pogotka zbog velikog kiksa golmana Predraga Rajkovića. Konačan rezultat, sedam minuta prije kraja, iz jedanaesterca je postavio Dušan Tadić.

Ovim trijumfom, izabranici selektora Dragana Stojkovića dočekuju 14. novembar i posljednji meč, s prvakom Evrope, Portugalijom, sa 17 bodova, dok Kristijano Ronaldo i saigrači imaju jedan bod manje, ali i meč manje.

(Novosti online Foto: M. Vukadinović)