Srbija bez pobjede nad Irskom u kvalifikacijama

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je večeras 1:1 (1:0) sa Republikom Irskom u Dablinu u utakmici A grupe kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Fudbal 07.09.2021 | 22:55

Srbija je povela u 20. minutu golom Sergeja Milinkovića-Savića, glavom poslije asistencije Dušana Tadića.

Srpski tim potom je propustio brojne prilike, odlično je branio i golman domaćih Gevin Bazunu, da bi u 87. minutu stigla kazna "nesrećnim autogolom" Nikole MIlenkovića, koga je lopta pogodila poslije izbacivanja Milinković-Savića i završila u mreži.

Ranije danas, Portugal je u prvoj utakmici grupe pobijedio u Azerbejdžanu 3:0.

Portugalci su sada usamljeni na vrhu tabele sa 13 bodova, Srbija ima 11, Luksemburg šest, Irska dva i Azerbejdžan bod.

Srbija u narednim mečevima 9.oktobra gostuje Luksemburgu, a tri dana kasnije dočekuje Azerbejdžan.