Odbojkašice BiH završile nastup na Evropskom prvenstvu

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je juče u Beogradu od selekcije Rusije rezultatom 3:0 u setovima, u okviru grupe “A“ Evropskog prvenstva, javlja Anadolu Agency (AA).

Ostali sportovi 27.08.2021 | 09:18

Odbojkašice Rusije su u prvom setu nakon mnogo bolje igre slavile sa 25:12, a drugi set su dobile sa 25:20.

Ruskinje su i u trećem setu nastavile sa odličnom igrom te su slavile sa 25:19, za pobjedu sa 3:0 u setovima.

Poslije posljednjeg kola, prvo mjesto u grupi “A“ zauzima Srbija sa 14 bodova, a slijedi Rusija sa 11, Belgija osam bodova, Francuska šest, Bosna i Hercegovina tri boda i Azerbejdžan, koji je bez bodova.

Ženska odbojkaška reprezentacija BiH porazom od favorizovane Rusije završila je nastup na svom prvom Evropskom prvenstvu u historiji.

U narednu fazu prolaze četiri najbolje plasirane ekipe iz grupe.