Srbija u polufinalu kvalifikacija za Olimpijske igre

Košarkaši Srbije savladali su Filipine 83:76 u poslednjem meču grupne faze kvalifikacija za Olimpijske igre.

Republika Srpska 30.06.2021 | 21:59

Srbija sa dve pobede završava grupnu fazu i ide u polufinale kvalifikacija za Olimpijske igre.

U polufinalu igraće protiv drugoplasirane ekipe iz druge grupe. To će biti poraženi iz meča Italija – Portoriko.

Utakmicu je odlično otvorio Ognjen Dobrić, koji je pogodio dve trojke, a ispratio ga je Marjanović i Srbija odlazi na +9 (13:4).

Posle toga Filipini prave seriju od 8:0 i vraćaju se na poen zaostatka i držali su se sve do kraja prve četvrtine.

Teodosić je vezao pet poena i doneo Srbiji +6, koliko je i bilo na kraju prve četvrtine (22:16).

Dobrić je nastavio gde je stao u prvoj četvrtini i ponovo mu se pridružio odlični Marjanović i Srbija očas posla odlazi na +14.

Dvocifrenu prednost su naši košarkaši održavali do poluvremena i sa +11 otišli na veliki odmor (45:34).

I onda, veoma loša treća četvrtina, posebno u odbrani.

Iako je naša selekcija imala +15, to je brzo ispušteno zbog veoma loših organizacija napada, što je iznerviralo i selektora Kokoškova.

Filipini su se dobrim šutem i sigurnom igrom pod košem uspeli da se vrate na samo minus pet pred poslednju deonicu.

Dali su nam 28 poena za četvrtinu i bilo je 67:62.

Seriju su nastavili i na startu četvrte četvrtine, pa su došli do izjednačenja (67:67).

Srbija je tek posle četiri minuta košarke u 4/4 došla do poena i posle tri vezana koša ponovo smo poveli.

Na četiri minuta do kraja, Filipini opet dolaze na samo poen zaostatka, ali još gore je što se Jović povredio.

Stradao je list i iznet je sa terena. Srbija je gubila protiv Filipina na tri i po minuta do kraja i ušli smo u dramatičnu završnicu. Igralo se koš za koš, a na minut do kraja je Marjanović sa četiri vezana poena doneo +3.

Marjanović na 36 sekundi do kraja rešava utakmicu šestim vezanim poenom, kada naša reprezentacija odlazi na +5.