Zvezda u finalu ABA lige, Igokea nemoćna u odlučujućem meču

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige. Oni su u trećoj i odlučujućoj utakmici polufinalne plej-of serije savladali Igokeu u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 76:63.

Košarka 11.05.2021 | 22:55

U borbi za šampionski prsten i plasman u Evroligu crveno-bijeli će igrati protiv podgoričke Budućnosti, uz prednost domaćeg terena.

Prvi meč finala na programu je 16. maja, drugi već dva dana kasnije, a treći 21. maja u Podgorici.

Eventualni četvrti i peti meč biće odigrani 24. i 28. maja.

Zvezda je večerašnji susret otvorila na fantastičan način, uz primjetne korekcije u igri i adaptacije na fizički snažnu igru Igokee.

Silovitu prvu četvrtinu obilježio je centar Lendri Noko koji je postigao 11 od 24 poena Zvezde.

Igrali su domaći frenetičnu odbranu, svaki put na ivici prekršaja i to je rezultiralo brzim stvaranjem dvocifrene razlike.

Ona je dodatno narasla u drugoj četvrtini uz ozbiljne poteškoće Igokee da čak i pogodi slobodno bacanje u tim momentima.

Bilo je i nekoliko tehničkih grešaka gostiju, a sve to je Zvezda kažnjavala i u pojedinim momentima dolazila čak do +18.

Ipak, spustila je Igokea na -13 na poluvremenu (48:35), a drugo poluvrijeme otvorila serijom 9:0 i to tako što je beogradski tim ostavila bez poena u prvih tri i po minuta.

Tim Dragana Bajića je uspio da se približi do četiri poena zaostatka (48:44) i potom je imala nekoliko posjeda i šuteva za potpuni povratak. Ali, Zvezda je uspela da odbije sve te nalete.

U posljednjih 10 minuta se ušlo rezultatom 57:51, a onda na scenu stupa Dejan Davidovac.

Pogađao je trojke, skakao pod oba obruča, igrao fantastičnu odbranu i sjajnim minijaturama je u potpunosti prelomio utakmicu.

Očas posla je donio Zvezdi maksimalnih +18, a onda je odveo i na +21.

Povratka za Igokeu više nije bilo, te su ostali na samo dva poena u posljednjoj četvrtini.