Propada Trampov statusni simbol, pozlaćeni Boing

Dani slave su iza pozlaćenog Boeinga 757 Donalda Trampa. Avion koji je bio kruna njegovog bogatstva i statusni simbol, sada je prizemljen na jednom aerodromu u blizini New Yorka, gdje propada.

Svijet 20.03.2021 | 08:52
Propada Trampov statusni simbol, pozlaćeni Boing

Tramp je ovaj avion koristio kao pozadinu za fotografije, predizborne skupove, VIP ture i drugo. Volio je pokazivati posebna kožna sjedišta kremaste boje, pozlaćena kupatila, kopče na sjedištima presvučene zlatom od 24 karata i brojne druge luksuzne stvari u njemu.

Međutim, avion je danas prizemljen na aerodromu u okrugu Orange, New York, sjeverno od Manhattana. Jednom motoru nedostaju dijelovi. Drugi je omotan plastikom. Troškovi popravljanja i dostavljanja u promet mogli bi doseći i šestocifrenu brojku.

Iako trenutno stanje Trampovih financija nije javno, CNN podsjeća da je pandemija uzela danak u ugostiteljskoj industriji, u kojoj se nalazi mnogo njegovih preduzeća.

Prema evidencijama, ovaj avion uopšte nije letio od dana inauguracije. Predstavnik Tramp organizacije nije odgovorio na CNN-ov upit zašto se avion ne koristi, hoće li biti popravljen i namjerava li ga Tramp opet koristiti.

Međutim, izbor je da avion bude ostavljen vani na aerodromu, izložen vanjskim uticajima, buni stručnjake. Oni kažu da snijeg, kiša i vlaga mogu dovesti do korozije metalnih konstrukcija i motora - što je teško otkriti, a u težim slučajevima i katastrofalno. Veliki se avioni obično čuvaju na mjestima gdje topla klima čini koroziju gotovo nemogućom.

(Klix)

Komentari / 9

Ostavite komentar
Name

Skeptik

20.03.2021 08:59

Hebe se Trampu za stari avion...

ODGOVORITE
Name

!!

20.03.2021 09:08

Isti su i avion je radio dokle je radio bas kao i Tramp sad nek PROPADAJU SKUPA ZASLUŽILI SU JEDAN OD NJIH I ZATVOR USKORO AKO BOG DA!!

ODGOVORITE
Name

Jošo

20.03.2021 09:27

Tako propada i moj fićo. U istom smo problemu.

ODGOVORITE
Name

KUPITI MILORADU

20.03.2021 09:33

A DA NAS VLADA ZADUZI I KUPI TO MILOKRADU. PA PODJE ON ZA TURSKU. A ERDOGAN ZINE. OD CUDA.

ODGOVORITE
Name

ja sam opet

20.03.2021 09:39

TREBAO NI MILE DA POZLATI SVOJE AVIONE PAKAD LETI PO CECU DA SE SVI CUDE I DA GA PARKIRA U LAKTASIMA

ODGOVORITE
Name

Nešo

20.03.2021 10:11

Jeste mi žao što Trumpov avion propada. Kako je krenulo propast će i on od bijesa što više nije predsjednik SAD-a. Drži se Žuti ,Trumpe Srbine.

ODGOVORITE
Name

Penzioner

20.03.2021 10:26

I kod mene biciklo lezi ppod supoom godinama nemam su cim da ga popravim pa evomo opet zivim

ODGOVORITE
Name

Mile

20.03.2021 10:40

Kupiceno ga za potrebe Republike Srpske. Neka bude parkiran na aerodromu u Trebinju

ODGOVORITE
Name

profy54

20.03.2021 14:40

ako bi ga kupili za potrebe RS a parkirali na Trebinjskom aerodromu,jos u letu do Trebinja pokrali bi sve sto je zlatno ili pozlaceno u njemu,navika je gadna stvar