Preminulo jedno dijete koje je udarila struja na poljani
Jedno od sedmoro dece, koje je u petak povređeno u požaru na Čukarici preminulo je u Univerzitetskoj dečjoj klinici u Tiršovoj, uprkos velikom naporu lekara.
Srbija 18.03.2021 | 12:18- Usled izuzetno teških opekotina opasnih po život, uz sav napor i požrtvovanost medicinskih radnika UDK Tiršova, dečak je nažalost podlegao povredama - kažu u Univerzitetskoj dečijoj klinici u Tiršovoj.
Požar se dogodio u petak oko 16.30 sati na uglu ulica Milorada Jovanovića i Galipoljske u beogradskoj opštini Čukarica. Njemu je prethodila eksplozija, koja je izazvala požar, a zatim i strujni udar.
Vatra je izbila nedaleko od zgrade FMP-a, a baraka za stanovanje nalazi se ispod dalekovoda, te je najverovatniji uzrok eksplozije strujni luk dalekovoda.
Nakon urađene dijagnostike i hitnog zbrinjavanja u UDK, četiri pacijenta su smeštena u jedinici intenzivne nege sa teškim opekotinama po život od kojih su dva u izuzetno teškom stanju. Tri pacijenta su smeštena na Odeljenju plastične hirurgije
(Novosti)
Komentari / 2
Ostavite komentarGrad i elektronistalacije
18.03.2021 18:09Zahtijevaju remont. Hm, a i djeca se uce da ne idu na opasna mjesta. Mada ovo je nesreca. Ne ponovilo se.
ODGOVORITEI neodgovornost.
18.03.2021 18:11Ispod dalekovoda. A i kako su ljudi ti smjesteni, vjerovatno smjesteni u te barake.
ODGOVORITE