Đoković poslije preokreta savladao Zvereva

Novak Đoković pobedio je Aleksandra Zvereva posle preokreta sa 2-1 u setovima (6:7, 6:2, 7:5).

Tenis 05.02.2021 | 07:33

Najbolji teniser sveta je tako izjednačio rezultat u meču Srbije i Nemačke na 1-1, što znači da će dubl odlučivati o putniku u polufinale ATP kupa.

Bila je ovo veoma iscrpljujuća borba, ali je Novak uspeo da sačeka svoju šansu, uprkos sjajni servisima rivala.

Prvi set je bio veoma izjednačen, a igrači na riternu gotovo da nisu imali nikakvih šansi.

Brejk lopti nije bilo ni na vidiku – Novak je bio nešto bolji u razmenama, a Saša, kada se radi o servisima.

Ovaj period jednostavno je morao da bude rešen u taj-brejku.

Njega je bolje otvorio Đoković, koji je napravio prvi mini-brejk. Ali, tu je naprosto stao.

Napravio je dve greške iz forhenda, dobar momentum je iskoristio Nemac, stigao do četiri vezane set lopte. Drugu je iskoristio i nakon 56 minuta igre poveo sa 1-0 u setovima.

Početak drugog bio je identičan kao i čitav prvi set – serveri su bili neumoljivi.

Ipak, Novak je u petom gemu stigao do brejk lopte, nakon duple greške Zvereva. Usledio je dobro poznati ritern srpskog tenisera i prvi brejk na meču.

Potvrdio ga je u narednom gemu, da bi u sedmom napravio još jedan – sjajnim lobom. Drugi set je okončao furiozno i rešio ga u svoju korist, 6:2.

U odlučujućem je mnogo više pretio Novak, ali falila je brejk lopta, sve do devetog gema.

Iskoristio ju je odmahi činilo se da će to biti dovoljno za meč.

Ipak, Zverev je odgovorio u poslednjem trenutku, napravio ribrejk, ali u narednom gemu ponovo popustio.

Novak ovu drugu šansu nije propustio, potvrdio je brejk i to je značilo dobijen meč.