Tramp: Krili su vakcinu da ne bih pobijedio

Predsednik SAD Donald Tramp ponovo se oglasio, ovaj put optužbama da je vest o efikasnoj vakcini protiv korone skrivana kako on ne bi pobedio na izborima.

Svijet 10.11.2020 | 08:13
Tramp: Krili su vakcinu da ne bih pobijedio

Naime, kako je u novoj seriji tvitova objavio, kompanija Fajzer i druge su samo čekale da se izbori završe kako bi objavile pronalazak efikasne vakcine protiv koronavirusa.

"Nisu imali hrabrosti da to urade ranije", naveo je Tramp i dodao i da je američka agencija za lekove trebalo to ranije da objavi "ne iz političkih razloga, već kako bi životi mogli da budu spašeni".

Dodao je i da pomenuta agencija i Demokratska stranka nisu želele da "zabeleži pobedu otkrićem vakcine, već su čekali pet dana da to objave".

Tramp se dotakao, očekivano, (budućeg predsednika) Bajdena.

"Da je Bajden bio predsednik ne biste imali vakciju još četiri godine niti bi je FDA odobrila tako brzo. Birokratija bi uništila milione života", naveo je.

Tramp, naravno, tu nije stao. Napao je i medije zbog, kako je rekao, "progoza izbornih rezultata koje su bile toliko loše da zapravo predstavljaju mešanje u izbore i trebalo ih je prozvati zbog toga".

"I biće tu ponovo za četiri godine da sve ponove", dodao je.

Usput, podelio je i nekoliko video priloga svoje nove omiljene TV mreže - Newsmax, kao i nekoliko linkova koji govore o "izbornoj krađi".

(B92)

Komentari / 13

Ostavite komentar
Name

Hm

10.11.2020 08:30

Imam lud,da sam papir,blago meni

ODGOVORITE
Name

Izbori

10.11.2020 08:30

Su laz i prevara. Da nisu, javno bi se glasalo i svako bi tacno znao dan kada se glasa,svaki glas bi bio javan da svi vide i prate. Manje bi se vremena potrosilo cekajuci rezultate, manje novca, manje prevara, ucjena, tuzbi, laznih predstavnika naroda itd. itd....

ODGOVORITE
Name

zakon

10.11.2020 08:57

sve tacno globalisti su doveli bajdena na vlast

ODGOVORITE
Name

E MOJ

10.11.2020 09:50

Milorade AMERIČKI!!

ODGOVORITE
Name

Bosniake

10.11.2020 10:09

Tako je Doni,nagovori im se još,ta će oni tebi korona vakcina ovo ono...fake news

ODGOVORITE
Name

Antifašista

10.11.2020 10:09

“GOSPODINE”TRAMP JEDNA OPASKA:KO GUBI IMA PRAVO DA SE LJUTI!GUT BAJJJJJ MISTER TRAMP!

ODGOVORITE
Name

Kerry

10.11.2020 10:45

Ker laje, a karavane prolaze.

ODGOVORITE
Name

Svi oni

10.11.2020 10:52

Poticu iz Evrope. Zna se ko su autohtoni amerikanci....

ODGOVORITE
Name

ludilo

10.11.2020 10:59

Zar ne vidiš da te se stide Amerikanci, i svjetski civilizovani narodi u cijelom svijetu.

ODGOVORITE
Name

Krajišnik

10.11.2020 11:04

Čovječe pomiri se s tim da si izgubio,pa nisi ti Dodik on se nikad neće pomiriti da je izgubio!!Poslije lokalnih će proglasiti pobjedu Igija i Miće Mićića i vladat će još 20 godina!

ODGOVORITE
Name

Re

10.11.2020 12:29

Pa priznao je samo treba znati procitati tekst. Fino kaze u tekstu da ce se opet kandidovati za 4 godine.

Name

Sve

10.11.2020 17:55

receno, Tramp skinuo gace "DUBOKOJ DRZAVI".

ODGOVORITE
Name

BL

10.11.2020 19:41

kao sto neko rece, ovi izbori nisu u stilu 'demokrate protiv republikanaca' nego 'urbanci protiv ruralaca'.. i tramp bi uskoro trebao shvatit da ga dosta republikanaca nece u stranci ni u politici. a da ne pricam o obrazovanim ne pribadajuci ni jednoj stranci.

ODGOVORITE