Đoković u trećem kolu US Opena, savladao Britanca

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u treće kolo US Opena, nakon što je savladao Britanca.

Tenis 02.09.2020 | 23:53

Srpski teniser Novak Djoković plasirao se večeras u treće kolo Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku, pošto je pobijedio 44. igrača svijeta Britanca Kajla Edmunda poslije četiri seta, 6:7, 6:3, 6:4, 6:2.

Prvi teniser svijeta pobijedio je posle tri sata i 13 minuta. U prvom setu nije bilo brejka pa je odigran taj-brejk koji je Edmund dobio sa 7:5. Djoković je u četvrtom gemu drugog seta oduzeo servis Edmundu, prednost brejka je sačuvao do kraja i izjednačio u meču na 1:1.

Prvi igrač svijeta dobro je počeo treći set, poveo je sa 4:1, sačuvao prednost i stekao set prednosti.

Već u gemu četvrtog seta Djoković je oduzeo servis Britancu, bez većih problema je priveo meč kraju i ostvario 25. uzastopnu pobjedu.

Djoković je i dalje neporažen ove godine, a pobijedio je u 18 od posljednjih 19 mečeva na grend slem turnirima. On u Njujorku igra za četvrtu titulu.

Djoković će u trećem kolu igrati protiv 28. nosioca Nemca Jana Lenarda Štrufa.