Incident u autobusu zbog žene koja nije imala masku

Vozač autobusa morao je da zaustavi vozilo i interveniše nakon što je grupa putnika počela da se svađa sa mladom djevojkom koja nije imala zaštitnu masku.

Svijet 28.07.2020 | 11:28
Incident u autobusu zbog žene koja nije imala masku

Vidio je snimljen u Liverpulu i izazvao je brojne reakcije na društvenim mrežama.

Nekoliko ljudi počelo je da kritikuje mladu ženu bez maske, a među njima bila je i jedna žena kojoj je maska prekrivala samo usta, ne i nos, prije nego što je druga grupa počela da je brani, piše Indeks.

Na snimku koji je postao viralan čuje se vozač koji pita što se događa dok ljudi viču i psuju. “Samo se svađa sa svima.. kaže da ste vi problem jer dopuštate ljudima da ulaze”, odgovara mu jedna žena.

– Ako već držite pametujete drugima za maske, barem je nosite pravilno. Ako ste već policija za maske – govori vozač u jednom trenu ženi koja maskom nije prekrila nos.

Žena zatim govori kako pravilno nosi masku, prije nego joj on da do znanja kako nije njegov posao svakoga ko ulazi u autobus da opominje da stavi masku.

Žena je zatim izjurila iz autobusa govoreći da će prijaviti incident.

Zaštitne maske obavezne su u javnom prevozu u Engleskoj od 15. juna.

Oni koji ih ne nose mogli bi da plate kaznu od 100 funti ili zabranom ulaska u javni prevoz. Međutim, osobe sa invaliditetom i djeca do 11 godina oslobođeni su od tih pravila, kao i oni koji imaju poteškoća s disanjem, piše Indeks.

(Srpskainfo)

Komentari / 9

Ostavite komentar
Name

ah

28.07.2020 11:41

Kodnas jos gore

ODGOVORITE
Name

ruska

28.07.2020 12:22

po pravilu samo zaraženi bi trebalo da nose maske, sve su ljudi izokrenuli

ODGOVORITE
Name

Re

28.07.2020 13:13

Aha. A po kom pravilu znaš, da li si zaražen? 10 godina kada bi ovaj virus trajao, većina bi se držala svakakvih floskula i ne bi sama ništa se informisala i pročitala.

Name

Re re

28.07.2020 14:06

Ja sam pročitao. Na kutiji za maske piše da ne štiti od virusa. Čitaj i ti.

Name

HaHa

28.07.2020 16:21

Izgleda da je to sve što si u životu pročitao

Name

Sandra

28.07.2020 18:25

Zaraženi ne bi ni trebali izlaziti iz kuće. Šofer prvi nema masku i ako su i zaštićeni oni koji imaju disajnih problema, to neka dokažu a ne da lažu kako većini kao smeta maska a nema nikakvih zdravstvenih problema.😠

Name

Re haha

28.07.2020 19:23

Da si ti pročitao što sam ja, bio bi ljekar

Name

Re

28.07.2020 13:06

Hajmo poslušnici na rukama hodati. Kažu da to najbolje štiti od svih virusa. Da vidimo koja baba će da uđe u gradski prevoz.

ODGOVORITE
Name

P

28.07.2020 16:28

Sofer Bez Maske .

ODGOVORITE