Marjanović rekordom karijere "razbio" Jokića

Košarkaši Dalasa pobijili su Denver 113:97, u sijenci odluke da se NBA prvenstvo stopira, pravu priliku da igra više dobio je konačno Boban Marjanović srpski centar u timu iz Teksasa.

Košarka 12.03.2020 | 09:24

Marjanović je odigrao 31 minut i ostvario rekord karijere u NBA sa 31 poenom 17 skokova 2 ukradene lopte uz šut 12-20.

Nema sumnje da je bio najzaslužniji za trijumf ekipe uz Luku Dončića sa 28 poena 6 skokova i 9 asistencija.

U ekipi Denvera Nikola Jokić je bio blizu tripl-dabla: 14 poena, 13 skokova i osam asistencija, dok su Vil Barton i Džamal Marej ubacili po 23 odnosno 25 poena.

Utakmica je bila neizvjesna do samo kraja, Dalas jeste imao blagu prednost od šest do osam poena 42:34, ali je u posljednjoj četvrtini Denver sustigao i poveo sa 85:84. Međutim, nastavio ubjedljiva protiv Detroita 124:106, uz dabl-dabl učinke Džoela Embida (30p, 14sk) i Ala Horforda (20p i 10sk).

Šarlot je u gostima savladao Majami 109:98, Devonte Grejem je za pobjednika ubacio 30 poena.

Njujork je nakon produžetka savladao Atlantu 136:131, najbolji kod Niksa bio je Džulijus Rendl sa 33 poena i 11 skokova, Hoksima je uzalud bilo 42 poena Trea Janga.

Okazan je i duel Sakramenta i Nju Orleansa, a NBA navodi da je do otkazivanja došlo zbog mjera predostrožnosti, pošto je sudija meča Kortni Kirklend u ponedjeljak bio dio sudijskog tima na utakmici Jute i Toronta u Solt Lejk Sitiju